Anasayfa Medya Duyurular 2023 MSÜ Sonuçları Açıklandı
2023 MSÜ Sonuçları Açıklandı

2023 MSÜ Sonuçları Açıklandı

Adaylar tarafından heyecanla beklenen Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı (2023-MSÜ) sonuçları bugün açıklandı. Peki MSÜ sınav sonuçlarına nasıl bakılır? İşte MSÜ sonuçları sorgulama ekranı...

MSÜ sınavı 2 Nisan tarihinde yapıldı. MSÜ sonuçları bugün (27 Nisan) adayların erişimine açıldı. Adaylar sonuçlarını ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr adresinden öğrenebilecek.

MSÜ Sonuç Açıklama Ekranı İçin Tıklayın!

MSÜ Bölümleri

Kara Harp Okulu’nda, subay diplomasının yanı sıra; mühendislik, işletme, kamu yönetimi, sosyoloji ve uluslararası ilişkiler lisans programlarında ulusal ve uluslararası denkliği olan lisans diploması da veriliyor.

Piyade, tank, topçu, hava savunma, kara havacılık, istihkâm, muhabere, ulaştırma, ikmal, bakım, personel, maliye, harita sınıflarından subay yetiştiriliyor. Harbiyelilerin yeme, yatma, giyim, harçlık, eğitim-öğretim gibi tüm ihtiyaçları devlet tarafından karşılanıyor.

Hava Harp Okulu’nda; havacılık ve uzay mühendisliği, elektronik mühendisliği, bilgisayar mühendisliği ve endüstri mühendisliği alanlarında akademik ve askeri eğitim ile özendirici uçuş eğitimi veriliyor.

MSÜ 2022 Askeri Öğrenci Temini Taban Puanları

Erkek Adaylar için

Erkek Adaylar için

Kadın Adaylar için

Kadın Adaylar için

Astsubay Adayları için

Astsubay Adayları içi