Anasayfa Medya Duyurular AÖL Kayıt Yenileme Tarihleri Değişti?
AÖL Kayıt Yenileme Tarihleri Değişti?

AÖL Kayıt Yenileme Tarihleri Değişti?

Açık Öğretim Lisesi (AÖL) 3. Dönem ilk kayıt ve kayıt yenileme tarihleri tam kapanma nedeniyle değişti. Peki AÖL 3. Dönem ilk kayıt ve kayıt yenileme tarihleri ne zaman?

AÖL Kayıt Yenileme Tarihleri Ne Zaman?

30 Nisan-17 Mayıs 2021 tarihlerinde uygulanacak tam kapanma nedeniyle AÖL ilk kayıt ve kayıt yenileme işlemlerine ara verildi. Kayıtlar yasağın bittiği 17 Mayıs’ta başlayıp 11 Haziran 2021'e kadar devam edecek.

AÖL 3. Dönem Sınavları Ne Zaman? 

AÖL 3. Dönem sınavları ise 3 Temmuz 2021 saat 09:30'dan, 7 Temmuz 2021 23:59'a kadar online olarak yapılacak.

1)Açık Öğretim Lisesi 2020-3. Dönemi kayıt yenileme ve yeni kayıt işlemleri 17 Mayıs günü başlayıp 11 Haziran 2021 günü mesai bitiminde sonlanacak..

2) AÖL’de kayıtlı öğrencilerden 2 Temmuz 2004 (dahil) ve öncesi doğum tarihliler kayıt yenileme yapabilecek..

3) AÖL’ye sadece e-okuldan ilköğretim veya ortaokul mezunu bilgisi veya açık ortaokul mezunu olarak gelenlerin yeni (ilk) kaydı alınacak. (Öğrencinin e- okulda ilköğretim veya ortaokul bilgisi olup lise bilgisi de varsa kaydı alınmayacak.)

4) Yeni (ilk) kayıt öğrencilerin, Halk Eğitimi Merkezi Müdürlükleri’nde biyometrik fotoğraflarını sisteme taratmaları gerekmekte.

5) Öğrencilerin AÖL Bilgi Yönetim Sistemi’nden adres ve telefon numaralarını güncellemeleri gerekmekte.

6) Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi ve Mesleki AÖL’den AÖL’ye geçiş (nakil) yapacak öğrencilerden e- okulda bilgisi olan öğrenciler hariç, ilk kayıt evrağına göre sistemde tasdikname-öğrenim durum belgesi veya ilköğretim-ortaokul mezuniyet belgesi veya yurtdışı denklik belgesi taralı olmayanların geçişleri engellenecek. Bu öğrencilerin ilgili belgelerini sisteme tarattırmaları gerekmekte. Belgeler tarandıktan sonra geçiş (nakil) işlemi yapılacak.