Anasayfa Medya Duyurular Bursluluk Sınavı giriş belgesi nereden alınır?
Bursluluk Sınavı giriş belgesi nereden alınır?

Bursluluk Sınavı giriş belgesi nereden alınır? Bursluluk Sınavı giriş yerleri…

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 5 Eylül’de yapılacak İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (İOKBS) giriş belgelerini erişime açtı. Adaylar önümüzdeki hafta sonu sınava girecekler ama peki Bursluluk Sınavı giriş belgesi nereden alınacak, haberimizde…

Bursluluk Sınavı Giriş Belgesi Nereden Alınır?

Öğrenciler, Bursluluk Sınavı giriş belgesini www.meb.gov.tr internet sitesinden alabilecek. Öğrenciler sitede TC kimlik numarası ve doğum yılı bilgilerini girerek Bursluluk Sınavı sınav yerlerini öğrenebilecek.

Öğrencilerin fotoğraflarının yer aldığı sınav giriş belgesi elektronik ortamda okul müdürlüklerince alınacak ve mühürlendikten sonra öğrencinin sınava gireceği salon ve sırada hazır bulundurulacak.

Bursluluk Sınavı Giriş Belgesi Almak İçin Tıklayınız

Öğrenciler Birinci Dönem Müfredatından Sorumlu Olacak

İOKBS ile ilgili olarak bir açıklama yapan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, sınavı girecek öğrencilerin, bulundukları sınıfların birinci dönem müfredatından sorumlu olduklarını söyledi. Selçuk, sınava girecek 10. ve 11. sınıf öğrencilerinin daha önce 9. sınıfın tüm müfredatından sorumlu olduğunu ancak bu sene bu kapsamın daraltıldığını ve sadece 9. sınıfın birinci dönem müfredatından sorumlu olduklarını sözlerine ekledi.

Bursluluk Sınavı, Güney Başak VİP Eğitim Merkezi ve hizmetleriyle ilgili bilgi almak için https://www.guneybasak.com.tr internet sitesini ziyaret edebilir veya bizleri arayabilirsiniz.