Anasayfa Medya Duyurular Bursluluk Sınavında Zaman Daralıyor! Sınava Girerken Hangi Belgeler Gerekiyor?
Bursluluk Sınavında Zaman Daralıyor! Sınava Girerken Hangi Belgeler Gerekiyor?

Bursluluk Sınavında Zaman Daralıyor! Sınava Girerken Hangi Belgeler Gerekiyor?

Bir çok öğrenci ve ailenin heyecanla beklediği 2023 MEB İOKBS yani bursluluk sınavı için beklenen tarih yaklaşıyor. Sınava giren adaylara kalem ve silgi veriliyor mu? Sınava girerken adayların yanlarında bulundurması gereken belgeler neler? Hepsini ve tüm merak edilenleri Adana Güney Başak VIP Eğitim Kurumları sizler için anlattı.

2023 Bursluluk Sınavı için adayların sınav giriş belgeleri 28 Ağustos itibari ile erişime açıldı. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen bursluluk sınavına ilişkin merak edilen çok sayıda konu var. “Öğrencilerin kalem ve silgilerini kendileri mi getirecek yoksa sınav salonunda bunlar öğrencilere verilecek mi” sorusu bile sıkça soruluyor. Adana’nın LGS ve YKS’de başarılı kurumu Güney Başak VIP Eğitim Kurumları merak ettiğiniz tüm soruları sizler için yanıtladı.

Bu yıl 3 Eylül Pazar günü gerçekleştirilmesi beklenen sınav, Türkiye saatiyle 10.00’da başlayacak. Sınav sonuçlarının ise Milli Eğitim Bakanlığının resmi internet adresi www.meb.gov.tr adresinden 22 Eylül 2023 günü ilan edilmesi bekleniyor.

Bursluluk Sınavında Adaylara Kalem ve Silgi Verilecek Mi?

Öğrencilerin sınav günü kimlik kontrollerinin zamanında yapılabilmesi, salona zamanında yerleşebilmesi için saat 09.00 itibariyle binada hazır bulunması gerekiyor. Adayların yanlarında getirmesi gereken belgeler ise şu şekilde: Pasaport veya Nüfus Cüzdanı ve sınav giriş belgesi. Adaylar kendi kalem, silgi ve kalemtıraşlarını da yanlarında getirecek. Geçerli bir kimlik belgesi bulunmayan adaylar ise sınava kabul edilmeyecek.

Bursluluk Sınavı (İOKBS) Kaç Sorudan Oluşuyor? Sınav Kaç Dakika Sürüyor?

Bursluluk sınavının ders dağılımları veya soru sayısında herhangi bir değişiklik beklenmiyor. Adaylar toplamda kendilerine yöneltilen 100 soruyu, 120 dakikalık zaman dilimi içerisinde yanıtlamaya çalışacaklar.