Anasayfa Medya Duyurular Covid-19 Testi Pozitif Çıkan Adaylar Sınava Girebilecek Mi?
Covid-19 Testi Pozitif Çıkan Adaylar Sınava Girebilecek Mi?

Covid-19 Testi Pozitif Çıkan Adaylar Sınava Girebilecek Mi?

ÖSYM, Covid–19 testi pozitif çıkan öğrencilerin sonuç raporlarıyla sınavlara girebileceklerini belirtti. Milyonlarca öğrenciyi ilgilendiren LGS, KPSS ve YKS gibi sınavlarda Covid Pozitif adayların ne şekilde sınava gireceği merak konusuydu. Ancak ÖSYM’nin resmi web sitesinden gelen açıklama merakları giderdi. Adana üniversiteye hazırlık dershanesi Güney Başak VIP Eğitim Kurumu sınava ilişkin son gelişmeleri sizler için derledi.

Resmi siteden yapılan açıklamaya göre pandemi sürecinde ÖSYM’nin düzenlediği sınavlarda gerekli önlemlerin alındığı belirtildi. Kısa süre öncesine kadar öğrenciler HES kodu bilgisi ile sınavlara başvurabiliyordu. Ancak İçişleri Bakanlığı’nın yayınladığı genelgenin ardından HES kodu uygulamasına son verilmişti. Dolayısıyla artık ÖSYM tarafından düzenlenecek sınavlar için başvuru esnasında HES kodu bilgisi istenmeyecek. Peki Covid testi Pozitif çıkan öğrenciler sınavlara nasıl girecekler?

İşte ÖSYM’den Yapılan Covid Açıkmasının Detayları

Bu kapsamda ÖSYM Başkanlığı’nca düzenlenecek sınavlarda, sınav günü Covid – 19 testi pozitif olmaya devam eden öğrencilerin Sağlık Bakanlığı’nın e-Nabız uygulaması üzerinden edinebilecekleri Covid-19 pozitif durumlarını gösteren kare kodlu laboratuar sonuç raporunun bir adet dökümünü, sınav günü, sınava girecekleri binanın girişindeki görevliye teslim etmeleri gerektiği vurgulandı. Covid Pozitif adayların, sınav binasında yalnızca Covid Pozitif öğrenciler için ayrılan ve hazırlanan yedek salonlarda sınava girmeleri sağlanacak.

Adana Üniversiteye Hazırlık Dershaneleri’nden Güney Başak VIP

Sınava kalan zaman hızla azalırken öğrenciler konuları yetiştirme ve çözebildikleri kadar deneme çözme telaşına girdiler. Bu süreçte bilimsel eğitim anlayışı, eğitmen kalitesi, sınavla birebir hazırlanan yayınları ile Güney Başak VIP Eğitim Kurumu Adana Üniversiteye Hazırlık Dershaneleri arasında fark yaratmaya devam ediyor. YKS’de başarı yüzdesi en yüksek özel eğitim kurumları arasında yer alan Güney Başak VIP Eğitim Kurumları ile tanışmakta geç kalmayın. Başarı dolu yarınlar sizlerin olsun!