Anasayfa Medya Duyurular Covid Pozitif veya Temaslı Öğrenciler De LGS’ye Girebilecekler
Covid Pozitif veya Temaslı Öğrenciler De LGS’ye Girebilecekler

Covid Pozitif veya Temaslı Öğrenciler De LGS’ye Girebilecekler

Milyonlarca öğrenci 6 Haziran Pazar günü (yarın) LGS sınavında ter dökecek. Sınav öncesi bir açıklama yapan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, covid testi pozitif çıkan ya da temaslı bulunan adayların farklı salonlarda veya binalarda LGS sınavına alınacaklarını açıkladı. Aynı durumdaki gözetmenlerin ise görevi iptal edilecek.

Adayların ve sınavda görevli olan gözetmenlerin virüs risk durumları, Sağlık Bakanlığı tarafından Milli Eğitim Bakanlığı’na anlık olarak bildirilecek. Covid testi pozitif ya da temaslı olan adaylar farklı salonlarda veya binalarda sınava alınacak. Buna karşın aynı durumdaki gözetmenlerin ise görevleri iptal edilecek.

Sınavda Adaylar Dilerlerse Maskelerini Çıkarılabilecek

Sınav merkezi ve bahçesinde öğrenciler ile görevli öğretmenlerin dışında kimse bulunamayacak. Öğrencilerin aileleri veya arkadaşları, sınav merkezi olan okul bahçelerine alınmayacaklar. 45 dakikalık arada ise sınava giren adayların okulun dışına çıkmasına müsaade edilmeyecek. Bahçede sosyal mesafe kuralları uygulanacak ve adayların sınavdan aynı anda çıkmasına izin verilmeyecek. Koridorlarda ve bahçede maske takılması zorunlu iken adaylar salonda sınav esnasında maskelerini çıkartabilecekler.

Sınava Girecek Öğrenciler Dikkat!

Sınava gireceğiniz yer, salon ve sıra numarası e-okul sistemine girildi. Sınava dair evraklar, sınav günü sıranızda sizi bekliyor olacak.

LGS saat 09.30’da başlayacak lakin adayların en geç saat 09.00’da okulda olmaları gerekecek.

Adayların HES kodu almayı da unutmamaları gerekiyor.

Öğrencilerin nüfus cüzdanlarını yanlarında bulundurmaları gerekecek.

Akıllı telefonlar veya diğer dijital aletler sınav salonuna alınmayacak.

Öğrencilerin iki adet kurşun kalemini, silgilerini ve kalemtıraşlarını yanlarında getirmeleri gerekiyor.

Güney Başak VİP Kurs Merkezi olarak sınava girecek bütün adaylara başarılar diliyoruz. Güney Başak VİP Kurs Merkezi’nin LGS, YKS, AYT-TYT kursları ile ilgili bilgi almak için Güney Başak internet sitemizi ziyaret edebilirsiniz.