Anasayfa Medya Duyurular Güney Başak VİP Eğitim Kursu, Öğrencileri En Kaliteli Denemelerle Sınavlara Hazırlıyor
Güney Başak VİP Eğitim Kursu, Öğrencileri En Kaliteli Denemelerle Sınavlara Hazırlıyor

Güney Başak VİP Eğitim Kursu, Öğrencileri En Kaliteli Denemelerle Sınavlara Hazırlıyor

Güney Başak VİP Eğitim Kursu, sitesinde yayınladığı ücretsiz deneme sınavları ile bütün öğrencilerin soru pratiğini geliştirmesine yardımcı oluyor.

LGS, YKS, AYT… İsmi her ne olursa olsun bütün sınavlar zorlu bir hazırlık sürecinden geçilerek kazanılır. Bu sürecin en kritik parçası da deneme sınavlarıdır. 2021 LGS yaklaşırken uzmanlar sürekli deneme çözmeyi, sonuçları analiz etmeyi ve tespit edilen eksikliklerin giderilmesini öneriyor. Öğrencilerinin her ihtiyacını karşılamayı ilke edinen Güney Başak VİP Eğitim Kursu, sitesinden yayınladığı ücretsiz deneme sınavlarıyla, eksiklerinizi tamamlamanıza ve sınav pratiğinizi geliştirmenize yardımcı oluyor.

Deneme Sınavları Nasıl Olmalı?

Bilindiği üzere piyasada her bir sınav için kitap, soru bankası ve deneme sınavı yayınlayan çok sayıda yayın evi var. Fakat özensiz hazırlanmış, yanlış sorular barındıran veya gerçek sınavın mantığına aykırı sorularla dolu bir deneme sınavı, sizlere yarar sağlamaktan çok, zarar verecektir. Güney Başak VİP Eğitim Kursu, başarısı ve gerçek sınava benzerliği kanıtlanmış, farklı yayınevlerinden temin ettiği deneme sınavlarıyla öğrencilerinin eksiklerini tespit etmesini ve sınav stresini azaltmasını sağlıyor.

Deneme sınavı çözerken, gerçek sınav atmosferini mümkün olduğu kadar birebir sağlamak çok önemli. Gerçek sınavla aynı saatte, arada mola vermeden, odağınızı hiç dağıtmadan deneme çözmek kesinlikle çok daha faydalı. Çünkü bu denemeler sırasında, sınavda işinize en çok yarayacak stratejiyi keşfetmeniz mümkün.

Hangi testten başlayacağınızı ve nasıl bir sıra takip edeceğinizi de siz belirleyeceksiniz. Çünkü bunun için evrensel, genel geçer bir yöntem yok. Kimi aday, matematikten başladığında süreyi ve odağını daha verimli kullanırken kimi aday bunu Türkçe testinden başladığında gerçekleştirebiliyor. İşte sınavda hayallerinize giden yolda takip edeceğiniz stratejiyi ancak deneme sınavlarında geliştirebilirsiniz.

Yanlış ve Boş Soruların Moralinizi Bozmasına İzin Vermeyin

Yanlış sayısı fazla olduğunda ve umduğunuzdan fazla soruyu boş bıraktığınızda motivasyon kaybına uğrayabilirsiniz. Ancak bu yersiz bir moral bozukluğudur. Aksine kolay deneme sınavları size fayda sağlamaz. Gerçek sınavla yüzleşmeden önce eksiklerinizi tespit etmek için gerçek LGS ile gerçek YKS ile benzer seviyede denemeler çözmelisiniz. Yanlış yaptığınız konuları ve soru tiplerini tespit ettikten sonra bu konuların üzerine gidin. Ancak bu sayede netlerinizi arttırabilir ve hayallerinize giden yolda mesafe kat edebilirsiniz.

Soruları Sonuna Kadar Okuyun

Sınavlar günümüzde bilgiden çok stres ve zaman yönetimi becerisini ölçer oldu. Bu yüzden çoğu zaman soruları tam okumadan, ne sorulduğunu anladığımızı düşünerek cevabı işaretliyoruz. Ve çoğu zaman soru kökünde yer alan bir ters köşe, bizi hayal kırıklığına uğratabiliyor. Hızlı okuma becerimizi arttırıp, soruları sonuna kadar okumak, geleceğimiz üzerinde belirleyici etkisi olan LGS, YKS, AYT gibi sınavlarda başarı olasılığımızı arttıracaktır.

Süreyi Doğru Yönetmeyi Öğrenin

Her öğrenci, her test için kendisine bir hedef süre belirler. Matematik’te yeterince hızlı olmadığını düşünenler, diğer testleri daha hızlı bitirip ona daha çok zaman ayırmaya çabalar. Denemeleri tek oturuşta baştan sona bitirmek çok önemlidir. Çünkü arada mola vererek deneme çözerseniz, her bir testi hedeflediğiniz sürede çözseniz bile gerçek sınavda büyük sorunlarla karşılaşırsınız. Çok çalışmasına rağmen sınavda hedeflediği başarıya ulaşamayan adayların büyük çoğunluğu soruları çözememekten değil, zamanı yetiştirememekten dolayı başarısız oluyor.

Mümkün Olduğunca Farklı Yayınevlerinin Denemelerini Çözün

Güney Başak VİP Eğitim Kursu, en başarılı yayın evlerinin deneme sınavlarını öğrencileriyle buluşturuyor. Eğer tek bir yayın eviyle devam ederseniz, farklı bir dil ve üslupta hazırlanan sorular karşısında bocalama riskiyle karşı karşıya kalırsınız. Bu yüzden mümkün olan en fazla sayıda yayın, soru tipi ve üslubuyla kendinizi test etmelisiniz.

Güney Başak VİP Eğitim Kursu – Başak Sınav Kulübü

Güney Başak VİP Eğitim Kursu, gerçek sınavlarla üslup ve seviye açısından birebir uyumlu deneme sınavlarıyla öğrencilerine sürekli olarak kendilerini test etme ve sınav pratiği kazanma imkânı sunuyor. Güney Başak VİP Eğitim Kursu’na kayıtlı olmasanız bile Başak Sınav Kulübü’ne katılarak küçük bir ücret karşılığı bu denemelere katılabilirsiniz. Başak Sınav Kulübü’ne abone olmak için şu linke tıklayabilirsiniz: guneybasak.com.tr/basak-sinav-kulubu

Başarı dolu yarınlara giden yolda, asla yalnız yürümeyeceksiniz. Güney Başak VİP Eğitim Kursu her adımınızda sizinle olacak.

Güney Başak VİP Eğitim Kursu, LGS, YKS, AYT-TYT ve derslere yönelik hazırlık kursları, eğitim sektörü ve sınavlarla ilgili son dakika gelişmelerini guneybasak.com.tr internet adresinden takip edebilirsiniz.