Anasayfa Medya Duyurular Güney Başak, Psikolojik Danışmanlık İle Öğrencilere Mental Destek Sağlıyor
Güney Başak, Psikolojik Danışmanlık İle Öğrencilere Mental Destek Sağlıyor

Güney Başak, Psikolojik Danışmanlık İle Öğrencilere Mental Destek Sağlıyor

Güney Başak VİP Eğitim Merkezi, öğrencileri sınavlara hazırlamanın yanında mental yönden de güçlü olmaları adına psikolojik danışmanlık hizmeti veriyor.

Adana’da YKS (TYT-AYT), LGS ve okul derslerine takviye kurslarındaki başarıları ile dikkatleri üzerine çeken Güney Başak VİP Eğitim Merkezi, öğrencileri psikolojik danışmanlık hizmeti ile de mental destek sağlıyor.

Güney Başak VİP Eğitim Merkezi Kurucusu Mehmet Akif Çörten, psikolojik danışmanlık hizmetini eğitim-öğretimin bir parçası olarak gördüklerini söyledi. Bununla öğrencilerin önlerine çıkabilecek zorluklar karşısında mental yönden dayanıklılıklarını geliştirmeyi hedeflediklerini dile getiren Çörten, “Psikolojik danışmanlık hizmetiyle öğrencilerimizin karşılaştıkları zorluklar karşısında kendilerine uygun seçimler yapmalarına ve doğru karar vermelerine destek vermek, bireysel yardım görmelerini sağlamak, kendilerini tanımalarına ve yeteneklerini fark etmelerine yardımcı olmak istiyoruz.” Diye konuştu.

Adana'da özellikle gençlik çağındaki öğrencilerin sıklıkla karşılaştıkları dikkat dağınıklığı, motivasyon eksikliği, sınav kaygısı gibi konularda da onlara psikolojik destek verdiklerinin altını çizen Çörten, psikolojik danışmanlık almak isteyen öğrencilerin sadece bir form doldurarak bu hizmetten faydalandıklarını sözlerine ekledi.