Anasayfa Medya Duyurular Kırtasiye Alışverişinin Püf Noktaları
Kırtasiye Alışverişinin Püf Noktaları

Kırtasiye Alışverişinin Püf Noktaları

Her sene eylül ayının gelmesiyle birlikte öğrencileri okul, velileri ise kırtasiye malzemesi alışverişi telaşı sarar. Bu sene de yeni eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte veliler, en kaliteli ve uygun kırtasiye malzemelerini nereden alacakları konusunda arayışlara başladı. Peki kırtasiye alışverişine başlamadan önce ne yapılması gerektiğini biliyor musunuz? Adana’da YKS, TYT, AYT ve LGS’de aldığı başarılarla bilinen Güney Başak VİP Eğitim Merkezi olarak bugün kırtasiye malzemesi alınırken nelere dikkat edileceği konusunda sizlere ipuçları vereceğiz. İşte kırtasiye alışverişinde dikkat edilmesi gerekenler…

1- Kırtasiye Alışverişi Listesini Oluşturun

Alışveriş öncesi ilk olarak çocuğunuzla birlikte alınacak kırtasiye malzemesini içeren detaylı bir liste hazırlayın. Listeyi çocuğunuzla birlikte hazırlamak hem eksiksiz bir alışveriş için hem de çocuğunuzun mutlu olması için önemlidir.

2- Kaliteli Kırtasiye Malzemelerini Tercih Edin!

Alacağımız malzemeler kullanım sürelerine göre uzun süreli ve kısa süreli olanlardır. Kalem, defter, boya kalemi gibi malzemeler bittiğinde yeniden alınması gerekirken, kalemlik, cetvel, pergel gibi malzemeler ise uzun süre kullanıma uygundur. Ancak her iki tür malzemeyi alırken de kaliteli olmasına dikkat edilmelidir. Malzemeler alınırken çocuklarınızın sağlığını tehdit edecek maddeler içeren malzemelerden kesinlikle kaçının. Kaliteli ve sağlıklı kırtasiye malzemeleri hem ihtiyaçları tam karşılar hem de uzun süreli kullanım sağlayarak keyif verir.

3- Toptan Kırtasiye Alışverişi Yapılan Yerleri Araştırın!

Toptan alışveriş yapılan yerler perakendeye göre ekonomik olarak daha uygundur. Bu tür yerlere alışverişe giderken kırtasiye malzemesi alacak yakınlarınız ve komşularınızla birlikte alışverişe giderseniz ihtiyaçlarınızı çok daha uygun fiyatlarla karşılamak mümkün olacaktır.

4- Çocuklarınızın İsteklerini Dikkate Alın!

Alışveriş yaparken çocuklarınızın tercih ettiği malzemeleri almaya dikkat edin. Sizin için uygun olan bir malzeme çocuğunuzun zevkine uygun olmayabilir. Şunu unutmayın, alacağınız malzemeyi çocuğunuz kullanacaktır. Dolayısıyla onun mutluluğu için istediği malzemeyi almanız psikolojik açıdan daha doğrudur.

5- Kırtasiye Alışverişi İndirimlerini Takip Edin!

Kırtasiye firmaları genellikle indirimlerini okul açılma dönemlerine denk getirirler. Sizler de bu dönemde hem online ortamda hem de çevrenizdeki kırtasiye malzemesi satan firmalardan araştırma yaparak indirimleri takip edin. Böylece ihtiyacınız olan kırtasiye malzemelerini normalden daha uygun fiyata almanız mümkün olacaktır.

6- Kırtasiye Malzemesi Değiş Tokuşu Yapın!

Cetvel, pergel, harita vb. kırtasiye malzemeleri uzun süreli kullanıma uygun kırtasiye malzemeleridir. Dolayısıyla bu malzemeleri sıfır almak yerine yakınlarımızdan temin etmek, değiş tokuş yapmak daha uygundur. Yakınlarınız veya komşularınız ile yapacağınız bir organizasyon ile sizin kullanmadığınız malzemeleri onlar, onların kullanmadığı malzemeleri ise siz değiş tokuş yaparak daha ekonomik çözümler oluşturabilirsiniz.