Anasayfa Medya Duyurular LGS Yerleştirmeye Esas İkinci Nakillerin Sonuçları Açıklandı
LGS Yerleştirmeye Esas İkinci Nakillerin Sonuçları Açıklandı

LGS Yerleştirmeye Esas İkinci Nakillerin Sonuçları Açıklandı

Milli Eğitim Bakanlığı, LGS’de yerleştirmeye esas ikinci nakil işlemlerin sonuçlarının açıklandığını ve tercih işlemi gerçekleştiren öğrencilerin yaklaşık yüzde 98’inin istedikleri bir ortaöğretim kurumuna yerleştiklerini açıkladı. LGS’de en başarılı Adana dershanelerinden biri olan Güney Başak VİP Kurs Merkezi’nden LGS nakil işlemlerindeki son gelişmeler…

Yeni Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 26 Temmuz günü açıklanılan birinci yerleştirme sonuçlarında öğrencilerin yüzde 93’ünün istedikleri liselere yerleştirildiğini ve bu oranın birinci nakiller sonucunda yüzde 96’ya, ikinci nakillerin ardından da yüzde 98’e eriştiğini söyledi. Sonuçların öğrenciler ve veliler için hayırlı olması dileklerini de iletti.

Başvurular Alınmaya Devam Ediyor

Bu şekilde merkezi bir sistemle yürütülen ana yerleştirme sürecinin artık sonuçlandığını belirten yeni Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, iki nakil işleminde de hiçbir okula yerleşemeyen adayların, yerleştirme ve nakil komisyonları tarafından yerleştirileceğini dile getirdi.

Milli Eğitim Bakanı Özer, yerleşemeyen öğrencilerin yaptıkları başvuruların komisyonlar tarafından 9-13 Ağustos tarihleri arasında alınacağını ve 20 Ağustos günü yerleştirme işlemlerinin tamamen sonlanacağını kaydetti.

Güney Başak VİP Kurs Merkezi olarak bir öğrencinin kariyerinde en önemli adımlardan biri olan LGS aşamasında bilimsel eğitim anlayışı, kaliteli yayınları ve tecrübeli eğitmen kadrosuyla önümüzdeki yıllarda da öğrencilerin yanında olmaya devam edeceğiz.