Anasayfa Medya Duyurular LGS’de Nakiller Ne Zaman Açıklanacak?
LGS’de Nakiller Ne Zaman Açıklanacak? Açıklandı

LGS’de Nakiller Ne Zaman Açıklanacak?

LGS’de tercih işlemleri geride kaldı. Öğrencilerin sıradaki merakı ise yerleştirmelerin ardından nakillerin hangi tarihte açıklanacağı… İşte LGS ve YKS’deki başarısıyla diğer dershane ve etüt merkezlerinden ayrılan Güney Başak VİP Kurs Merkezi’nden LGS takvimi…

Nakiller Ne Zaman Gerçekleştirilecek?

Yerleştirmeye esas birinci nakil başvuruları 26 ve 30 Temmuz tarihleri arasında, birinci nakil sonuçlarının ilanı ise 2 Ağustos tarihinde.

Yerleştirmeye esas ikinci nakil başvuruları iki ve altı Ağustos tarihleri arasında, ikinci nakil sonuçlarının ilanı ise 9 Ağustos tarihinde gerçekleşecek.

Nakil İşlemleri Ne Şekilde Gerçekleşecek?

Geçen yıllarda olduğu gibi bu yıl da iki aşamada gerçekleştirilmesi beklenen nakil işlemlerinde merkezi puana göre öğrenci kabul eden okullardan 3, yerel tercihlerle öğrenci kabul eden okullardan 3 ve pansiyonlu okullardan da 3 tercih hakkı bulunacak.

Yerel yerleştirme usulü ile öğrenci kabul eden okullara tercih yapıp ilk seferinde yerleşen öğrenciler için nakil döneminde kayıt alanından ya da farklı türden okul tercih etme zorunluluğu bulunmayacak. Fakat tercihlerine yerleşememiş öğrenciler, yerleştirmeye esas nakillerde ilk iki tercihi kayıt alanından seçmeleri koşuluyla maksimum 3 okulu tercih edebilecekler.

Tercih aşamasında aynı tür okullardan en fazla iki tane seçilebilecek.

LGS, YKS ve eğitimle ilgili her gelişmeyi doğru ve hızlı biçimde takip etmek ve zamanın gerisinde kalmamak için Güney Başak VİP Kurs Merkezi blog sayfasını ziyaret etmeyi ihmal etmeyin.