Anasayfa Medya Duyurular LGS Nisan Ayı Örnek Soruları Erişime Açıldı
LGS Nisan Ayı Örnek Soruları Erişime Açıldı

LGS Nisan Ayı Örnek Soruları Erişime Açıldı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, LGS nisan ayı örnek sorularının internet üzerinden erişime açıldığını açıkladı.

Sosyal medya hesaplarından LGS’ye girecek 1.2 Milyon öğrenciyi yakından ilgilendiren bir paylaşım yapan Bakan Selçuk, LGS Nisan ayı örnek sorularının odsgm.meb.gov.tr adresinden erişime sunulduğunu, LGS kılavuzun da yayınlandığını belirtti.

Kırklareli Vize Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi inşaatının temel atma töreninde de konuşan Bakan Selçuk mesleki, her alanda eğitimin kalitesini arttırmanın birinci öncelikleri olduğunu, mesleki ve teknik eğitime ise daha özel bir perspektifle baktıklarını belirtti.

Meslek eğitiminin ülke ekonomisiyle, demokrasisiyle ve insanları istihdamıyla doğrudan ilgili olduğunu söyledi. Ara eleman diye tanımlanan ancak gerçekte “aranan” eleman diye adlandırılan insanların yetiştirilmesi ve günümüzde büyük bir hızla gelişip değişen teknolojiye uyum sağlamalarının çok çok önemli olduğunu ifade eden Selçuk, meslek eğitimine verdikleri önem ve gösterdikleri özenin karşılığını da aldıklarını açıkladı.

Yapılan teşvikler sonrasında bir yıl içerisinde mesleki eğitimi tercih eden öğrencilerde yüzde 64 oranında bir artış yaşandığını açıklayan Bakan Selçuk, gençlerin mesleki eğitime yönelerek büyük bir atılım gerçekleştirdiğini ifade etti.

Bakan Selçuk, yüzde 1’lik dilimden öğrenci kabul eden meslek liselerinin, iş garantili ve iş öncelikli yüzlerce meslek okulunun artık gerçekleşmiş bir hayal olduğunu vurguladı.