Anasayfa Medya Duyurular 2021 LGS Sınav Soruları ve Cevap Anahtarı Kitapçığı Yayınlandı mı?
2021 LGS Sınav Soruları ve Cevap Anahtarı Kitapçığı Yayınlandı mı?

2021 LGS Sınav Soruları ve Cevap Anahtarı Kitapçığı Yayınlandı mı?

2021 LGS sınavı bugün iki oturum halinde yapıldı. Bir milyonu aşkın öğrenci, çalışmalarının karşılığını almak için ter döktü. Öğrenciler şimdi LGS sınav soruları ve cevap anahtarının ne zaman açıklanacağını merak etmeye başladı.

Öğrenciler, saat 09.30’da başlayan ilk oturumda Türkçe, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük ve Yabancı Dil sorularını yanıtladı. 11.30'da başlayan ikinci oturumda ise Matematik ve Fen Bilimleri öğrencilere yöneltildi.

2021 LGS Soru ve Cevapları Güney Başak’ta Olacak!

LGS sınavının ardından öğrencilerin gözü bakanlığın yayınlayacağı LGS soru ve cevaplarına çevrildi. 

LGS Maratonu Sona Erdi!

8. sınıf öğrencilerinin katıldığı LGS sınavı 973 yurt içi ve 4 yurt dışı sınav merkezinde, 17 bin 793 okulda ve 82 bin 355 salonda yapıldı. Sınavda öğrencilere çoktan seçmeli 90 soru yöneltildi. İki oturum halinde yapılan sınavın oturumlar arasındaki 45 dakikalık zamanda Covid-19 tedbirleri kapsamında okul içi veya bahçesinde sosyal mesafe tedbirleri alındı.

Türkçe, İnkılap Tarihi ve Atatürkçülü, Din Kültürü ve Yabancı Dil’den toplam 50 sorunun yöneltildiği ilk oturumda öğrencilere 75 dakika süre tanındı. Matematik ve fen bilimlerinden 40 sorunun yöneltildiği ikinci oturumda ise 80 dakika süre verildi.

LGS Sınavı’nda Covid-19 Tedbirleri Alındı

Covid-19 tedbirleri kapsamında ise öğrenci veliler okul bahçelerine alınmadı. Sınav görevlileri temas gerektiren işlerde eldiven kullanırken, sınav binalarında da yedek maske ve el antiseptiği de bulunduruldu.

Sınav girişi kapı önlerindeki yığılmanın önüne geçilmesi için sosyal mesafeye dikkat edildi. Hem koridorlarda hem de okul bahçelerinde maske takıldı. Ancak sınav salonlarında sıralar arası yeterli sosyal mesafe olduğu için isteyen öğrencilerin sınav süresince maskelerini çıkarmasına izin verildi.

PCR testi pozitif ve temaslı olan öğrenciler ise ayrı salonlarda sınava alındı.

LGS Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

LGS Sınav sonuçları ise 30 Haziran 2021 günü Milli Eğitim Bakanlığı’nın "Meb" internet adresinden açıklanacak. Öğrencilere posta ile sınav sonuç belgesi ise gönderilmeyecek.

E-Okul VBS Girişi için TIKLAYIN!

LGS Sınav Soru ve Cevap kitapçığı anahtarının açıklanıp açıklanmadığını Güney Başak VİP Kurs Merkezi’nin Duyurular linkinden takip edebilirsiniz.