Anasayfa Medya Duyurular LGS Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?
LGS Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? LGS Tercihleri Ne Zaman Başlayacak?

LGS Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? LGS Tercihleri Ne Zaman Başlayacak?

Bir milyonu aşkın öğrencinin katıldığı 2021 LGS sınavı geride kaldı ve gözler sonuçların açıklanıp tercihlerin başlayacağı tarihe çevrildi. Tecrübesi, eğitmen kadrosu ve eğitim olanaklarıyla diğer dershane ve etüt merkezlerini geride bırakan Adana Güney Başak VİP Kurs Merkezi, LGS ile ilgili bütün merak edilen soruları yanıtlamaya devam ediyor. İşte 2021 LGS ile ilgili son gelişmeler…

Milli Eğitim Bakanlığı adına Bakan Yardımcısı Mahmut Özer yaptığı açıklamada, LGS sonuçlarının 30 Haziran 2021 tarihinde yayınlanacağını duyurdu. Ayrıca Özer, öğrenci ve velileri rahatlatan bir telkinde daha bulundu. Tercih sürecinde gerekli bütün rehberlik hizmetinin bakanlık tarafından verileceğinin altını çizen Özer’in bu sözleri özellikle veli ve öğrencilerin üzerinde olumlu bir etki yarattı.

Bakan Yardımcısı bu yılki LGS’de hiçbir sorunun iptal edilmediğini ve 30 Haziran günü hem sonuçların açıklanacağını hem de tercih kılavuzunun yayınlanacağını belirtti.

LGS Büyük Bir Organizasyon

Soruların hazırlanma sürecinden kitapçıkların basımına, sınavın düzenlenmesinden sınav evraklarının değerlendirme merkezine ulaşımına kadar kapsamlı ve büyük bir organizasyon olan LGS, 973’ü yurt içi ve 5’i yurt dışı olmak üzere 978 farklı merkezde aynı anda gerçekleştirildi. Bakan Yardımcısı 350 bin sınav görevlisinin çalıştığı bu organizasyonu sorunsuz şekilde tamamlamış olmanın mutluluğunu yaşadığını belirtti.

Son 3 Yılda Hiçbir Soru İptal Edilmedi

Geride bıraktığımız 3 yıl içerisinde hata gerekçesiyle veya başka bir nedenle hiçbir sorunun iptal edilmemesi sınav organizasyonunun başarısını gösteren bir kriter olarak öne çıkıyor.

LGS Tercih Kılavuzunun Hazırlık Aşaması Sürüyor

30 Haziran günü hem sınav sonuçlarını hem de tercih kılavuzunu yayınlamayı hedefleyen Mili Eğitim Bakanlığı kılavuzun hazırlık aşamasının devam ettiğini duyurdu.

Özellikle sınavsız şekilde yerel olarak öğrenci kabul eden okullar için bütün il ve ilçelerde kontenjanlar oluşturulmuş durumda. Milli Eğitim Bakanlığı velilere gereken bütün rehberlik hizmetinin sağlanacağını ve bu yüzdem öğrencilerin de velilerin de müsterih olmalarını telkin etti.

Sınavla öğrenci kabul eden orta öğretim kurumlarına yerleşebilmek için LGS’de başarı göstermek bir zorunluluk. Adana’da pek çok dershane ve etüt merkezi bu konuda çalışmalar yürütüyor. Ancak Adana Güney Başak VİP Kurs Merkezi, hem eğitimci kadrosu, hem eğitim olanakları hem de uzun yıllardan bu yana biriktirdiği tecrübeyle diğer dershane ve etüt merkezlerinden ayrılıyor.

Güney Başak VİP Kurs Merkezi’nin 8. Sınıf kursları hakkında bilgi almak için 8. Sınıf Kurslar linkini tıklayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.