Anasayfa Medya Duyurular LGS Sınav Yerleri Ne Zaman Belli Olacak?
2021 LGS İçin Sınav Giriş Belgeleri Ne Zaman Yayınlanacak? LGS Sınav Yerleri Ne Zaman Belli Olacak?

2021 LGS İçin Sınav Giriş Belgeleri Ne Zaman Yayınlanacak? LGS Sınav Yerleri Ne Zaman Belli Olacak?

Bir milyonu aşkın öğrencinin hayallerindeki liseye gidebilmek için yarışacağı 2021 LGS için geri sayım sürüyor. Ancak öğrenciler halen daha sınav giriş belgelerini ve dolayısıyla sınava girecekleri sınav merkezini görebilmiş değiller. Adana Güney Başak VİP Kurs Merkezi, duyurular sayfasında Duyurular sınavın son anına kadar en hızlı ve en doğru bilgiyi vererek öğrencilerin yanında olmayı sürdürüyor. LGS’ye girecek öğrenciler buraya, işte sınav giriş belgeleriniz hakkındaki son durum:

2021 LGS sınavı öncesi öğrenciler hazırlıklarını neredeyse tamamladılar. Artık sürekli olarak deneme çözerek sınav pratiğini arttırmaya çalışıyorlar. Ancak halen daha sınav giriş belgelerini görebilmiş değiller. Sınav günü yaşanması muhtemel aksiliklerin önüne geçmek isteyen ve bu kadar hayati öneme sahip bir sınavı riske atamayan öğrenciler ve veliler bir an önce sınav giriş belgelerini görmek niyetindeler.

LGS İçin Sınav Giriş Belgeleri Ne Zaman Yayınlanacak?

Sınav Giriş Belgeleri 27 Mayıs Perşembe günü, e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi üzerinden yayınlanacak. Bu belge sayesinde öğrenciler sınava girecekleri yeri, salon ve sıra numaralarını ve sınav esnasında alınacak bütün tedbirleri öğrenebilecekler. 27 Mayıs Perşembe itibariyle okul müdürlükleri, fotoğraflı sınav giriş belgelerini alacak, mühürleyip onayladıktan sonra sınav anında öğrencinin sırasının üzerinde hazır bulunmasını sağlayacaklar.

LGS Sınav Giriş Belgeleri Nasıl Görüntülenebilecek?

Liselere Geçiş Sistemi LGS’ye dair giriş belgeleri e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi üzerinden yayınlanacak. Görüntüleme işlemi için aşağıda bulunan linke tıklayarak veli bilgilendirme sistemine giriş yapabilirsiniz. eokulyd.meb.gov.tr

İhtiyacınız olan şey Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası, öğrenciye ait okul numarası, ve güvenlik resmindeki rakamları doğru girmekten ibaret. Öğrenciye ait bilgiler doldurulduktan sonra sınav giriş belgesi, kolaylıkla görüntülenebilir.

Yurt Dışında Yaşayan Öğrenciler Buraya Dikkat!

Yurt dışında yaşayıp da Türkiye’deki bir liseye yerleşebilmek için LGS’ye girecek adaylar e-Okul sistemine kayıtlı olmadıkları için sınav giriş belgelerini ancak yaşadıkları ülkenin Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliklerinden veya Başkonsolosluğundan0 alabilecekler. Ama yine aynı makama onaylatmaları gerekecek.

LGS’de Öğrencileri Kaç Soru Bekliyor?

LGS’de öğrenciler sözel bölüm olarak da anılan ilk oturumda 20 Türkçe, 10 İnkılap Tarihi, 10 Din Kültürü ve 10 Yabancı Dil sorusu ile karşılaşacaklar. Sayısal bölümde yani ikinci oturumda ise 20 Matematik, 20 Fen Bilimleri sorusu öğrencileri bekliyor olacak. Sözel bölümde 75 dakika süre tanınan adaylara sayısal bölüme gelindiğinde 80 dakika süre verilecek.

Adana Güney Başak VİP Kurs Merkezi LGS’ye girecek bütün öğrencilere başarılar ve mutlu yarınlar diler.