Anasayfa Medya Duyurular LGS Tercih Kılavuzu Yayınlandı Mı?
LGS Tercih Kılavuzu Yayınlandı Mı?

LGS Tercih Kılavuzu Yayınlandı Mı?

Türkiye genelinde 1 milyon 200 bin civarında sekizinci sınıf öğrencisinin katıldığı Liselere Geçiş Sistemi Merkezi Sınavı geçtiğimiz günlerde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlendi. Öğrenciler sınavdan çıkar çıkmaz sonuçların heyecanını yaşamaya başladılar. Kendi puanlarını hesaplamaya çalışan öğrenciler bir yandan da heyecanla resmi sınav sonuçlarını merak ediyorlar.

LGS Resmi Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Merkezi sınavla öğrenci kabul eden okullara girebilmek için çok sayıda sekizinci sınıf öğrencisi amansız bir yarışa girdi. Sınav geride kaldı ama öğrencilerin heyecanı sona ermiş değil. Milli Eğitim Bakanlığı sınav sonuçlarının 30 Haziran tarihinde açıklanacağını duyurdu. Bu yıl pandemi şartlarından ötürü sınav sonuçlarının posta yoluyla öğrencilerin adresine gönderilmeyeceği de Bakanlığın açıkladığı bilgiler arasında.

LGS Tercihleri Ne Zaman Başlayacak?

Merkezi sınav sonuçlarının açıklanacağı 30 Haziran tarihi aynı zamanda LGS Tercih Kılavuzu’nun da yayınlanacağı tarih. Aynı gün itibariyle tercih süreci de başlamış olacak. Öğrenciler tercih sürecinde mümkün olduğunca puandan çok yüzdelik dilimlerini referans alarak hareket etmeliler. Şehir dışında bir orta öğretim kurumunu tercih edecek öğrencilerin ise yurt, pansiyon ve benzeri konaklama olanaklarını göz önünde bulundurması gerekecek.

Adayların tercih edecekleri okul hakkında fikir sahibi olması da bir başka önemli husus… Okulun mezunlarıyla, öğrencileriyle ve mümkünse öğretmenleriyle iletişime geçerek okul hakkında bilgi almak isteyebilirsiniz.

Güney Başak VIP Kurs Merkezi

Adana’da LGS alanında hizmet veren çok sayıda dershane ve etüt merkezi bulunuyor. Ancak Güney Başak VIP Kurs Merkezi pedagojik yaklaşımlar, öğretmen ve yayın kalitesi, LGS alanındaki kurumsal tecrübesi ile fark yaratıyor. Siz de Güney Başak VIP Kurs Merkezi’nin LGS kursları hakkında guneybasak.com.tr/8-sinif-kurslar linkinden bilgi alabilirsiniz.