Anasayfa Medya Duyurular LGS Tercih Sonuçları Ne Zaman Açıklanıyor?
LGS Tercih Sonuçları Ne Zaman Açıklanıyor?

LGS Tercih Sonuçları Ne Zaman Açıklanıyor?

1.Nakil Sonuçları İçin Gözler Milli Eğitim Bakanlığında.

LGS tercihlerinde heyecan dolu bekleyiş sürüyor. Öğrenci ve veliler MEB’den gelecek açıklamayı bekliyor. 1. Tercih sonuçları açıklanıp 26-30 Temmuz arasında da lise nakilleri gerçekleşmişti. MEB’in planladığı takvime göre LGS 1. Nakil sonuçlarının Ağustos ayı içerisinde ilan edilmesi bekleniyor. Sonrasında ise 2. Nakiller başlayacak. LGS’deki başarısıyla diğer dershane ve etüt merkezlerinden sıyrılan Güney Başak VİP Kurs Merkezi’nden LGS nakil sürecine dair son gelişmeler…

Birinci Nakil Sonuçları Ne zaman Açıklanıyor?

LGS birinci nakilleri için tanınan süre 30 Temmuz itibariyle dolmuş durumda. Nakil işlemi gerçekleşen adaylar sonuç tarihi için merak dolu bir bekleyiş içerisinde. Bakanlığın yayınladığı 2021 LGS Tercih ve Yerleştirme takviminde belirtilenlere göre birinci nakil sonuçları Ağustos ayında duyurulacak. Peki nakiller hangi tarihte?

İlk yerleştirmede yerleşmeyi başaramayan yahut da yerleştiği okuldan memnun olmayıp değiştirmek isteyen öğrenciler için nakil takvimi açıklandı. 26 Temmuz günü başlayan ilk nakil süreci 30 Temmuz itibariyle son buldu. Yerleştirmeye esas birinci nakil sonuçları ise 2 Ağustos günü açıklanacak.

İkinci Nakiller Ne Zaman?

İkinci nakiller için tercih başvuruları 2 ve 6 Ağustos’ta alınacak. Sonuçların ise 9 Ağustos’ta açıklanması öngörülüyor. Böylelikle merkezi biçimde yürütülen ana yerleştirme işlemleri 9 Ağustos 2021’de tamamlanmış olacak.

Hiçbir okula yerleşememiş öğrenciler için il ve ilçelerde öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonları oluşturulacak ve bu komisyonlar yerleştirme başvurularını alacaklar. 20 Ağustos 2021 günü itibariyle yerleştirme sürecinin tamamen son bulması planlanıyor. Güney Başak VİP Kurs Merkezi olarak sınavın öncesinde ve sonrasında öğrencilerin yanında olmayı sürdürüyoruz. Gelişmelerden yakından takip edebilmek için Güney Başak VİP Kurs Merkezi’nin blog sayfasını takip etmeyi unutmayın.