Anasayfa Medya Duyurular LGS ve YKS İle İlgili Son Dakika Kararı
Adana Etüt Merkezi Fiyatları

LGS ve YKS İle İlgili Son Dakika Kararı

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, YKS’ye girecek milyonlarca öğrenciyi yakından ilgilendiren flaş bir açıklamada bulundu. Bakan Özer, öğrencilerin YKS’de hangi konulardan sorumlu olacağını belirtti. YKS ertelenecek mi? YKS başvuru tarihi ne zaman? YKS’de hangi konulardan sorumlu olacağız? Bu ve benzeri sorulara dair son gelişmeleri Güney Başak Eğitim Kurumları sizler için anlattı.

2023 yılında gerçekleştirilecek YKS sınavına hazırlanan 12. sınıf öğrenciler ve mezunlar Milli Eğitim Bakanlığı’ndan bir açıklama bekliyordu. Bakan Özer’in açıklaması ile YKS sınavının yaşanan afetlerin ardından nasıl etkileneceğini de öğrenmiş olduk.

2023 YKS’de Hangi Konulardan Sorumlu Olacağız?

Milli Eğitim Bakanlığı’nın açıklamasına göre 2023 YKS’de öğrenciler 12. sınıfın ikinci dönem konularından sorumlu tutulmayacaklar.

2023 YKS Başvuruları Ne Zaman?

Açıklamada sınav veya başvuru tarihine ilişkin bir bilgi yer almadı. Bu konuyla ilgili olarak ÖSYM’nin duyurusu bekleniyor.

2023 LGS’de Hangi Konulardan Sorumlu Tutulacağız?

Bakan Özer’in açıklamasında LGS’ye girecek öğrencilerin de ikinci dönem konularından muaf tutulacağının altı çizildi. LGS’de yalnızca sekizinci sınıfın ilk dönem konularına ilişkin sorular yer alacak.

LGS ve YKS ile ilgili son gelişmelerden haberdar olmak için Güney Başak VIP Eğitim Kurumları, blog sayfasını takip edebilirsiniz.