Anasayfa Medya Duyurular LGS’de Tercih Yapacak Adaylar İçin Adana’nın En İyi 5 Lisesi
LGS’de Tercih Yapacak Adaylar İçin Adana’nın En İyi 5 Lisesi

LGS’de Tercih Yapacak Adaylar İçin Adana’nın En İyi 5 Lisesi

2023 LGS maratonu geride kaldı. Adaylar şimdi de tercih ve yerleştirme heyecanı yaşıyor. LGS’de aldıkları puanı en iyi şekilde değerlendirmek ve doğru tercih yapmak isteyen öğrenciler için Güney Başak VIP Eğitim Kurumları, Adana'nın en iyi liselerini derledi. İşte Adana'nın en gözde ve en başarılı liseleri:

2023 LGS’nin sonuçlarının 26 Haziran günü açıklanması bekleniyor. Adaylar şimdiden puan hesaplama robotlarını kullanarak puanlarını ölçüyor ve tercih stratejileri geliştirmeye çalışıyor. Şehir dışına çıkmak istemeyen kişiler içinse Adana'nın en iyi devlet liseleri en gözde tercihler arasında. Peki o liseler hangileri?

1 - Adana Fen Lisesi

1987 yılında eğitim öğretime başlayan Adana Fen Lisesi’nin 2022 yılı taban puanı 481.29’du... Yüzdelik dilimi ise 0.39’du. Halen kurulduğu tarihi, taş binasında hizmet veren okul, bilhassa fen ve matematik gibi alanlarda bilim insanları yetiştirmeye odaklanmış durumda. Başarısını kanıtlamış, öğrencilerin bireysel yeteneklerinin gelişimine destek olan, özgüvenli, sorun çözme yeteneğine sahip, rasyonel, akılcı bireyler yetiştiren bir okul. Adana Fen Lisesi eğitmenleri, öğrencilerini sadece derslerdeki başarısıyla değil çevresiyle iyi iletişim kuran, olaylara objektif ve çok açıdan bakabilen, çağın değişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek esnekliğe sahip, liderlik özelliklerine sahip, işbirliği içerisinde çalışmaya yatkın kişiler olduklarını belirtiyor. Uzun yıllardır Adana Fen Lisesi Adana'nın en gözde lisesi olma konumunu koruyor.

2 - Seyhan Borsa İstanbul Fen Lisesi

Son derece köklü ve eski bir okul olan Seyhan Borsa İstanbul Fen Lisesi 1909 yılından bu yana farklı isimlerle faaliyette bulundu. 1991 yılına gelindiğinde Öğretmen Lisesi olarak adlandırıldı. Eski adı Seyhan IMKB olan lise, 2015 yılında fen lisesine dönüştürüldü. 2022 yılı taban puanı 472.787 olan okulun yüzdelik dilimi ise 0.96‘dır. Seyhan Borsa İstanbul Fen Lisesi vizyonunu değerlendirirken, gelecekte başarı ve mutluluğa sahip olmanın kaliteli eğitimden geçtiğini, geleceğin temellerini doğru yerde, emin ellerde atmak gerektiğini vurguluyor.

3 - Adana Anadolu Lisesi

Adana'nın köklü gelenekleri olan başarılı eğitim kurumlarından biri Adana Anadolu Lisesi’nin 2022 yılında taban puanı 462.267 olarak belirlendi. Okulun yüzdelik dilimi ise 1.66 olarak ölçüldü. Merkez ilçe Çukurova'da bulunan okul, 48 yıllık bir geleneğe sahip. 1975 yılında açılan Adana Anadolu Lisesi, her daim geleceğin Türkiye’sine yön verecek bireyler yetiştirme amacıyla hareket etti.

4 - ÇEAŞ Anadolu Lisesi

ÇEAŞ Anadolu Lisesi 2022 yılında 451.317 sabahın puanı ve 2.71 yüzdelik dilimiyle öğrenci kabul etti. 1992 yılında öğretim hayatına başlayan ÇEAŞ Anadolu Lisesi, her yıl artan oranlarda ülkemizin en iyi üniversitelerine öğrenci yetiştiriyor. Sadece bir eğitim kuruluşu olmanın ötesinde öğrencilerine sosyal, sportif, kültürel etkinliklerle de fayda sağlayan okul, öğrencilerin takım çalışmasına teşvik edilmesi, paylaşımcı bir kişiliğe sahip olması, evrensel değerlere saygılı bireylere dönüşmesi yönünde de çaba sarf ediyor. ÇEAŞ Anadolu Lisesi toplam kalite yönetimi ilkelerini benimseyip sürekli gelişime odaklanan okullar arasında.

5 - İsmail Safa Özler Anadolu Lisesi

Adana'nın en iyi liseleri arasında beşinci sırada kendisine yer bulan İsmail Safa Özler Anadolu Lisesi, hem İngilizce hem de Almanca eğitimiyle öne çıkıyor. Merkez Çukurova ilçesinde yer alan okulun 2022 verilerine göre İngilizce taban puanı 444. 448, yüzdelik dilimi ise 3,38 şeklinde gözüküyor. Öğrencilerinin öğrenmeyi öğrenmesini amaçlayan okul, öğretmen öğrenci ilişkilerinin sağlıklı olmasına da özen gösteriyor. Öğrencilerinde çevre bilincinin oluşmasını, haklarını bilip korumayı ve onları savunmayı öğrenmesini, başkalarının düşüncelerine saygı göstermeyi ve farklı düşüncelerden faydalanabilme becerilerini öğrencilerine kazandırmayı amaçlıyor.

Siz de en iyi liselerde eğitim hayatınıza devam edebilmek için Adana'da LGS’de başarıya giden doğru adres Güney Başak VIP Eğitim Kurumları ile tanışmakta geç kalmayın.