Anasayfa Medya Duyurular Lise 1. Nakil Başvuru Sonuçları Açıklandı!
Yeni Meslekler YKS Tercih Kılavuzunda

Lise 1. Nakil Başvuru Sonuçları Açıklandı! LGS Lise 1. Nakil Sonuç Ekranı!

LGS sonrası istediği okula yerleşemeyenler için 29 Temmuz’da sona eren 1. nakil başvurularının sonuçları açıklandı. İlk tercihlerinde istedikleri okula yerleşemeyen öğrenciler, boş kontenjanlar üzerinden ikinci başvurularına yapacak.

Lise Nakil Sonuçları Sorgulama Ekranı

25-29 Temmuz tarihleri arasında başvuruları alınan Yerleştirmeye Esas 1. Nakil Tercihlerinin sonucu bugün açıklandı. Sonuçlar Milli Eğitim Bakanlığı’nın internet sitesinden açıklandı. Sonuçlar, TC. kimlik numarası ve doğum tarihi girilmesiyle öğrenilebilecek.

Nakil Başvuruları Ne Zaman?

Yerleştirmeye Esas 2. Nakil Tercih Başvuruları ise 1-5 Ağustos tarihleri arasında alınacak ve sonuçları da 8 Ağustos’ta açıklanacak.

Hiçbir yere yerleşemeyen öğrenciler için ise boş kontenjanlara İl/İlçe Öğrenci Yerleştirme ve Nakil Komisyonlarınca Yerleştirme Başvuruları 9-17 Ağustos tarihleri arasında alınacak.

Yerel yerleştirme ile öğrenci alan okulları tercihte bulunan ve ilk yerleştirmede tercih ettiği okula yerleşen öğrencilerin kayıt alanından okul ve farklı tür tercih etme zorunluluğu olmayacak. Tercihine yerleşemeyen öğrenciler ise yerleştirmeye esas nakil tercihlerinde ilk 2 okulu kayıt alanından seçmek kaydıyla en fazla 3 okul tercih edebilecek.