Anasayfa Medya Duyurular MEB'den LGS açıklaması!
MEB'den 2021 LGS açıklaması!

MEB'den 2021 LGS açıklaması!

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özel 2021 LGS sınavının tüm sınav merkezlerinde başarılı bir şekilde gerçekleştirildiğini açıkladı. Sınava 1 milyon 243 bin 801 öğrencinin katıldığını ifade eden Çözer, sonuçların ise 30 Haziran 2021'de açıklanacağını dile getirdi.

LGS sonrası yazılı bir açıklama yapan Bakan Yardımcısı Mahmut Özer, LGS’nin iki oturum olarak 973 yurt içi ve 5 yurt dışı sınav merkezinde 17 bin 793 okul ve 82 bin 355 salonda yapıldığını vurguladı. Sınav kapsamında tüm Covid-19 tedbirlerinin alındığının altını çizen Özer, sınavda yaklaşık 350 bin kişinin görev aldığını duyurdu.

Salgın nedeniyle sınav organizasyon ölçeğinin çok daha büyüdüğünü vurgulayan Özer, “Sınav sürecine Bakanlığımızın ilgili tüm birimleri destek verdi. Çalışma arkadaşlarımıza desteklerinden ötürü teşekkür ediyorum. 81 ilde sınavın sorunsuz tamamlanmasında emeği olan tüm il milli eğitim müdürlerimizi ve çalışma arkadaşlarını kutluyorum. Bunun yanında görev alan öğretmenlerimize ve okullarımızda organizasyona destek veren rehber öğretmenlerimize teşekkürlerimi sunuyorum." diye konuştu.