Anasayfa Medya Duyurular MEB'den Son Dakika LGS açıklaması!
MEB'den Son Dakika LGS açıklaması!

MEB'den Son Dakika LGS açıklaması!

Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınavının 6 Haziran tarihinde 973 yurt içi ve 4 yurt dışı sınav merkezinde iki oturum halinde yapılacağı açıklandı. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB)’nden yapılan açıklamada, öğrencilerin kendi okullarında sınava gireceği belirtildi.

MEB, LGS sınavı öncesi bütün hazırlıklarını tamamladı. Sınav ile ilgili olarak düzenlenen toplantıda sınava ilişkin son hazırlıklar gözden geçirildi. Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer başkanlığında yapılan toplantıda, LGS’nin salgın koşullarında sağlıklı bir şekilde yapılması için gerekli önlemler ve yurt genelinde hazırlıklardaki son aşamalar değerlendirildi.

LGS Ertelendi mi?

Öte yandan LGS sınavının ertelenmesi ise söz konusu değil. LGS sınavı daha önce duyurulduğu gibi 6 Haziran’da iki oturum halinde yapılacak. Yurt içinde 973 ve yurt dışında da 4 sınav merkezinde yapılacak sınava öğrenciler geçtiğimiz yılki gibi sınav başvuru işlemi yapmadan doğrudan katılabilecek. Sınav kapsamında giriş belgeleri okul müdürlüklerince elektronik ortamda alınıp onaylandıktan sonar öğrencinin sınava gireceği salon ve sırada hazır hale getirilecek. Öğrenciler ise sınava kendi okullarında girecek.

Güney Başak VİP Kurs Merkezi, LGS Kursları ile Öğrencilerin Yanında

LGS sınavı ile ilgili bütün gelişmeleri bütün öğrencilerle paylaşan Güney Başak VİP Kurs Merkezi, sınav öncesi her konuda öğrencileri bilgilendiriyor. Güney Başak VİP Kurs Merkezi’nin sınavla ilgili uyarıları ve LGS kursları ile ilgili bilgi almak için Güney Başak internet adresini ziyaret edebilirsiniz.