Anasayfa Medya Duyurular MSÜ Ön Başvuru Sonuçları Açıklandı
MSÜ Ön Başvuru Sonuçları Açıklandı

MSÜ Ön Başvuru Sonuçları Açıklandı

Mülakat ve Fiziki Yeterlilik Sınavı Ne Zaman?

Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) önbaşvuru sonuçları bugün açıklandı. MSÜ taban ve tavan puanlarını inceleyen adaylar, önbaşvuru sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte şimdi de yoğun bir şekilde fiziki yeterlilik ve mülakat sınavlarının tarihlerini araştırmaya başladı.

MSÜ Mülakatları Ne Zaman?

MSÜ 2020 Yılı Askeri Öğrenci Temini Seçim Aşaması Faaliyetleri 20 Temmuz ile 4 Eylül 2020 tarihleri arasında yapılacak. Süreçle ilgili duyurular, www.personeltemin.msb.gov.tr adresinden yapılıyor.

MSÜ Aşama Faaliyetleri İçin Tıklayınız.

MSÜ Önbaşvuru Sonuçları İçin Tıklayınız.

Tıklayınız

Uygulanacak Fiziki Yeterlilik Testleri İçin Tıklayınız.

Milli Savunma üniversitesi 2020 Yılı Askeri Öğrenci Temini

1. MSÜ 2020 Yılı Askeri Öğrenci Temini Seçim Aşaması 20 Temmuz - 4 Eylül 2020 arasında yapılacak.

2. Harp Okulları ve Meslek Yüksek Okulu adayları, tercih ettikleri okullar ve MSÜ puan türleri göz önünde bulundurularak en yüksek puandan başlanarak sıralanmıştır.

3. Hava Harp Okulu adayları "Psikomotor Testi" ve "Öğrenci Seçme Uçuşuna" katılacaktır. Bunun için birinci tercihi HHO olan adaylar arasından MSÜ-2020 sayısal puanına göre en yüksek puandan başlanarak sıralanmıştır.

4. Bando Astsubay Meslek Yüksekokulu Çağrı Esasları:

a. Sınavda herhangi bir puan türünde taban puanı geçen adaylardan Bando Astsubay MYO’nu tercih edenler, Müzik Yeteneği ve Müzik Bilgisi Seviye Tespit Sınavı’na gireceklerdir. Adaylar bu tercihlerini istemeyebilir ve bu durum adayların diğer tercihlerini etkilemeyecektir.

b. Sınavda herhangi bir puan türünde taban puanı geçemeyen adaylardan, Konservatuar ve Güzel Sanatlar Liselerinin Müzik bölümü kaynaklı adaylar ile birinci tercihi Bando Astsubay MYO olan adaylardan en yüksek puan türüne göre sıralanarak tespit edilen adaylar, sadece Bando Astsubay MYO adayı olarak sınavlara çağrılmıştır. Bu adayların diğer tercihleri dikkate alınmaz.

c. Müzik Bilgisi ve Müzik Yeteneği Seviye Tespit Sınavı’na girecek adaylar enstrümanlarını da yanlarında getirebilecek. (Piyano ve bateri hariç)

5. Şehit / Gazi yakını olan adaylardan; taban puanın %90'ı ve fazlası olan adaylara da Şehit-Gazi Kontenjanından çağrı yapılmıştır. Gerekli belgeleri yanında getirmeyen adayların işlemlerine Şehit/Gazi kontenjanından devam edilmeyecek.

6. İkinci seçim aşamalarına okul ve puan türüne göre belirlenen taban puanları görmek için Tıklayınız...

7. Seçim aşamasına çağrılan adayların belirtilen tarih ve saatte Kara Harp Okulu Komutanlığı (Bakanlıklar/Ankara) adresinde hazır bir şekilde bulunmaları gerekmektedir.

8. Seçim Aşaması Faaliyetleri

a. Hava Harp Okulu adayları için;

1'inci gün: Evrak Kontrolü, Fiziki ve Kişilik Değerlendirme Testi ile Fiziki Yeterlilik Testi (FYT),

2'nci gün: Psikomotor Testi,

3'üncü gün: Mülakat, Müzik Bilgisi ve Müzik Yeteneği Seviye Tespit Sınavı (Bando Astsubay Meslek Yüksekokulu tercihi olan adaylar için) ve Hastane Sevk aşamalarından oluşmaktadır.

b. Diğer Harp Okulu ve Meslek Yüksek Okullarını tercih eden adaylar için;

1'inci gün: Evrak Kontrolü, Fiziki ve Kişilik Değerlendirme Testi ile Fiziki Yeterlilik Testi (FYT),

2'nci gün: Mülakat, Müzik Bilgisi ve Müzik Yeteneği Seviye Tespit Sınavı (Bando Astsubay Meslek Yüksekokulu tercihi olan adaylar için).

c. Fiziki Yeterlilik Testi’ne katılacak tüm adaylar gelirken spor kıyafeti (Eşofman, spor şortu, spor fanilası, spor ayakkabısı vb.) giyinmiş olarak gerekmektedir.

ç. Pazar günlerine sınav planlanmamıştır.

9. Sınavlara gelirken yanınızda bulunması gereken belgeleri görmek için Tıklayınız...

10. Adayların başvuru şartlarına uyup uymadıkları getirecekleri belgelerden kontrol edilecektir. Başvuru şartlarını taşımıyorlarsa veya evraklarının eksik/yanlış olduğu tespit edilirse işlemleri iptal edilecektir.

11. Seçim aşamasına gelmeden önce ilgili açıklamaları ile başvuru kılavuzunu okuyup çağrıldığınız tarihi mutlaka kontrol ediniz.

12. Kara Harp Okulu Komutanlığı’ndaki sınavlarda adaylara su ve kumanya verilecektir.

13. Bu duyuru tebliğ niteliğindedir. Adaylara bunun haricinde posta veya telefon ile sınav tarihi tebliğ edilmeyecektir.

14. Başvuru sonucunuzu görmek için Tıklayınız...

Uyarı:

i) Kara Harp Okulu’ndaki temin faaliyetlerinde bu sene pandemi nedeniyle bazı tedbirler alınmıştır. Dolayısıyla MSÜ Askeri Öğrenci temininde siz değerli velilerimizi Kovid-19 ile mücadele tedbirleri kapsamında misafir edemeyeceğimizi üzüntüyle bildirir, en kısa zamanda güven ve huzur sağlandığı zaman sizleri ağırlayacağımız bildiririz.

ii) Adayların sınav yerlerine maske ile gelmeleri gerekmektedir.

iii) Adayların, Kovid-19 ile mücadele tedbirleri kapsamında sınav yeri nizamiyesinden itibaren alınan tedbirlere uyarak belirli bir disiplin içinde hareket edip, sosyal mesafeyi koruyup, maskelerini usulüne uygun şekilde takarak hareket etmeleri gerekmektedir.