Anasayfa Medya Duyurular MSÜ Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?
MSÜ Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

MSÜ Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) sınavı 4 Nisan Pazar günü (dün) yapıldı. 81 il 95 sınav merkezinde yapılan sınav sonrası MSÜ cevap anahtarı ÖSYM’nin AİS ekranı üzerinden TC kimlik no ve şifre ile öğrenime açılırken, MSÜ sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı ise merakla bekleniyor. Adana Güney Başak VİP Eğitim Merkezi olarak bugün MSÜ sınav sonuçları ne zaman açıklanacak sorusuna cevap arayacağız.

2021 MSÜ Sonuçları Ne Zaman Açıklanıyor? 

ÖSYM sınav sonrası süreçte ilk olarak sınav sorularını erişime açacak. MSÜ sınav kılavuzuna göre MSÜ sınav sonuçları ise 29 Nisan 2021 tarihinde açıklanacak. Adaylar sınav sonuçlarını; ÖSYM mobil uygulamalarından ve ÖSYM’nin sonuc.osym.gov.tr internet adresinden TC kimlik numarası ve şifreleri ile öğrenebilecek. MSÜ sınav sorularının ne zaman yayınlanacağı ise şimdilik bilinmiyor.

MSÜ sınavı sonuçları ÖSYM’nin internet adresi ve mobil uygulaması üzerinden adaylara açıklanacak ve adaylara sınav sonuç belgesi gönderilmeyecek. Sınav sonuç belgelerinin doğrulaması için de ÖSYM tarafından ‘Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi’ hizmete açıldı. Sınav Sonuç Belgelerinin en altına ise sistemin rastgele ürettiği ‘Sonuç Belgesi Kontrol Kodu’ basılacak.

MSÜ Sınav Soru ve Cevapları Ne Zaman Yayınlanacak?

ÖSYM’nin MSÜ sınav sorularını ne zaman açıklayacağı ise henüz açıklanmadı. Soruların 1-2 hafta içerisinde yayınlanacağı öngörülüyor.