Anasayfa Medya Duyurular Nüfus Müdürlükleri YKS Dolayısıyla Hafta Sonu Açık Olacak
Nüfus Müdürlükleri YKS Dolayısıyla Hafta Sonu Açık Olacak

Nüfus Müdürlükleri YKS Dolayısıyla Hafta Sonu Açık Olacak

ÖSYM’nin düzenlediği ve milyonlarca öğrencinin katılacağı YKS, 17 ve 18 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek. Bu nedenle adayların mağduriyet yaşamaması için il ve ilçe nüfus müdürlükleri hafta sonu da açık olacak. 2023 YKS’ye dair son gelişmeleri Güney Başak VIP Eğitim Kurumları sizler için derledi.

  • Nüfus cüzdanı olmayan,
  • TC. kimliğini kaybeden,
  • TC. kimlik numarası, fotoğrafı veya soğuk damgasında eksiklik bulunan YKS adaylarının mağdur olmaması için il ve ilçe nüfus müdürlükleri sınav günleri de hizmet verecek. TC. kimlik kartında bu sorunlardan herhangi biri bulunan adaylar ise sınava alınmayacak.

Buna göre il ve ilçe nüfus müdürlükleri;

  • Cumartesi günü saat 07.00-17.00
  • Pazar günü ise 07.00 – 15.30 saatleri arasında hizmet verecek.

Sınav günü nüfus müdürlüklerine giden adaylar, kurum personeli ile ÖSYM’nin aday işlemleri sisteminde yer alan sınav başvuru bilgilerine kimlik numaraları ve aday şifreleri ile erişim sağlayabilecek.

Geçici Kimlik Belgesi İle Sınava Girilebilecek

Nüfus müdürlüklerinde personeller adayın bilgilerini kontrol edecekler. Sonrasında adaya barkod veya karekodlu, imzalı, fotoğraflı ve mühürlü geçici bir kimlik belgesi düzenleyecek. Öğrenciler nüfus müdürlüğünün düzenlediği bu geçici belge ile sınava gidebilecekler.

Adayların dikkat etmesi gereken noktalardan biri geçici kimlik belgesi haricinde hiçbir belge öğrencilerin sınava girmesini sağlayamayacak. İl ve ilçe nüfus müdürlüklerine giderken yanınızda biyometrik fotoğrafınızın ve sınav giriş belgenizin olması gerekiyor.

ÖSYM resmi web adresi üzerinden sınav günü açık olacak il ve ilçe nüfus müdürlüklerinin adreslerini ve açık oldukları saatleri erişime açtı.

YKS’ye dair gelişmelerden anında haberdar olmak için Güney Başak VIP Eğitim Kurumlarını takip edebilirsiniz.