Anasayfa Medya Duyurular ÖSYM Açıkladığı YKS Takvimini İptal Etti
ÖSYM Açıkladığı YKS Takvimini İptal Etti

ÖSYM Açıkladığı YKS Takvimini İptal Etti

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi resmi web adresi üzerinden sınav takvimini açıklamıştı. Yayınlanan takvime göre 17 ve 18 Haziran günü YKS oturumları düzenlenecekti. Ancak gün içerisinde Ömer Çelik tarafından yapılan bir açıklama ÖSYM’nin yayınladığı takvimi geri çekmesine neden oldu. Adana’da üniversiteye hazırlık dershanesi denince akla gelen ilk isim Güney Başak VIP Eğitim Kurumları YKS takvimine dair son gelişmeleri sizler için derledi.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik prensip olarak seçim takvimiyle üniversite sınavlarının üst üste gelemeyeceğini belirtti. Bu açıklamanın ardından ÖSYM yayınladığı duyuruyu geri çekti.

Peki 17 ve 18 Haziran günü yapılması beklenen Üniversite sınavı ne zaman düzenlenecek?

Seçimlerin 18 Haziran günü yapılması bekleniyor. YKS açık ara ülkemizde en geniş katılımlı sınav. Ve seçimle aynı gün düzenlenmesi organizasyon açısından hiç kolay görünmüyor. ÖSYM’nin YKS takvimiyle ilgili bir güncelleme çalışmasına girdiğini ve yakın zamanda yeni tarihi açıklamasının beklendiğini biliyoruz.

YKS’ye dair gelişmeleri en doğru ve hızlı şekilde alabilmek için Güney Başak VIP Eğitim Kurumları blog sayfasını takip edebilirsiniz.