Anasayfa Medya Duyurular ÖSYM Başkanı Aygün'den fotoğraf duyurusu!
ÖSYM Başkanı Aygün'den fotoğraf duyurusu!

ÖSYM Başkanı Aygün'den fotoğraf duyurusu!

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, Aday İşlemleri Sistemi (ÖSYM AİS) mobil uygulamasında yaptıkları yenilik ile adayların artık ÖSYM başvuru merkezlerine gitmeden fotoğraflarını güncelleyebileceklerini duyurdu.

Prof. Dr. Halis Aygün, Twitter’dan yaptığı açıklamada, başvuru işlemlerini kolaylaştırmak ve bu konudaki taleplere çözüm üretmek için çalıştıklarını söyledi. Bu doğrultuda geçtiğimiz Şubat ayında Aday İşlemleri Sistemi (ÖSYM AİS) mobil uygulamasını kullanıma sunduklarının altını çizen Prof. Dr. Aygün, adayların başvuru işlemleri başta olmak üzere tüm işlemlerini mobil uygulama üzerinden yapabildiklerini hatırlattı.

Yaptıkları yenilikle artık adayların ÖSYM başvuru merkezlerine gitmeden fotoğraflarını güncelleyebileceklerini ifade eden Prof. Dr. Aygün, TC Kimlik Kartı olup ÖSYM sisteminde güncel fotoğrafı bulunmayan adayların fotoğraf güncelleme işlemlerini ve sınav başvurularını Aday İşlemleri Sistemi (AİS) üzerinden yapabileceklerini anlattı. Prof. Dr. Aygün, bu durumdaki adayların fotoğraflarının sınavlara başvuruları esnasında T.C. Kimlik Kartlarındaki fotoğraflarıyla otomatik olarak güncelleneceğini sözlerine ekledi.