Anasayfa Medya Duyurular ÖSYM Başkanı Aygün'den Sınav Açıklaması!
ÖSYM Başkanı Aygün'den Sınav Açıklaması!

ÖSYM Başkanı Aygün'den Sınav Açıklaması!

Sosyal medya hesabından pandemi dönemi yapılacak sınavlarla ilgili açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Aygün, bütün önlemlerin alındığını ve her sınavda sürdürüleceğini vurguladı. Sınav bina ve salonlarının sınav öncesi detaylı dezenfekte edildiğini dile getiren Prof. Dr. Aygün, adaylara bina girişinde maske ve dezenfektan dağıtılacağını, isteyen adayların kendi dezenfektanlarını yanlarında getirebileceğini vurguladı.

ÖSYM’nin sınav görevlilerine maske, dezenfektan ve lateks eldiven dağıtacağının altını çizen Prof. Dr. Aygün, adaylar ve görevlilerin kendi maskeleri veya siperlikleriyle sınava gelebileceklerini dile getirdi.

Covid-19 şüphesi olan adayların HES kodlarının belirlenerek Bilim Kurulu’nun önerisi ile ayrı salonlarda sınava alınacaklarının altını çizen Aygün, bu durumda olup sınav yeri değiştirilen adayların sms ile bilgilendirileceğini vurguladı.

Sınav görevlilerinin Covid-19 durumlarının da HES kodları ile takip edileceğini ifade eden Aygün, hastalık olması durumunda görevleri iptal edilerek yerlerine başka kişilerin görevlendirileceği açıklandı.

Adayların sınav yerlerine ulaşması için belediyelerin daha sık seferler düzenlenmesi noktasında çalışma yapılacağını belirten Aygün, bahçedeki yığılmanın önüne geçilmesi ve sosyal mesafenin sağlanması için aday ve sınav görevlileri dışında kimsenin bahçeye alınmayacağı duyuruldu.

Sosyal mesafenin korunması noktasında adayların sınav görevlileri tarafından yönlendirileceğini belirten Prof. Dr. Aygün, sınav yeri girişinde kümelenmenin önüne geçilmesi için aday yakınlarının hassas olmalarını istedi.

KPSS, YKS, TYT, AYT ve LGS sınavlarıyla ilgili bilgi almak için duyurular sayfamızı takipte kalın.