Anasayfa Medya Duyurular ÖSYM Başkanından YKS Açıklaması
ÖSYM Başkanından YKS Açıklaması

ÖSYM Başkanından YKS Açıklaması

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy, milyonlarca adayın heyecanla beklediği YKS’ye yönelik açıklamalarda bulundu. Ersoy amaçlarının, tek bir adayın bile sınavdan mağdur olmaması, sınavın tüm süreçlerinin sağlıklı şekilde geçmesi ve güvenli bir sınav yaşanması olduğunu söyledi. YKS’de başarının adresi Güney Başak VIP Eğitim Kurumları, YKS ile ilgili son gelişmeleri sizler için derledi.

ÖSYM Başkanı Ersoy, sınavın ilk oturumu olan Temel Yeterlilik Testi (TYT)’ye 3 milyon 528 bin başvuru yapıldığının altını çizdi. Ülkemizin yaşadığı büyük deprem felaketinden etkilenen 11 ilde sınava girecek aday sayısının arttığını belirten Ersoy, amaçlarının sınavı sağlıklı ve güvenli şekilde yürütmek olduğunu söyledi. Bunun için valiliklerle koordineli şekilde çalışacaklarını duyurdu.

Deprem bölgesinde yer alan 11 ilde geçtiğimiz yıl 550 bin başvuru olduğunu dile getiren Ersoy, “Bu yıl ise bu sayı 900 bin civarında. Bölge genelinde 350 binlik bir artış söz konusu. Bu 11 ilde ve çevre illerdeki sınav merkezi kapasitesini tamamen kullandık ancak buna rağmen 4 ilde sınırlı sayıda adayı başka şehirlere göndermek zorunda kaldık.” dedi.

Sınavın güvenli şekilde uygulanabilmesi için uygun bina ve görevlilere ihtiyaç duyulduğunu ifade eden Ersoy, “Sınav binalarının ÖSYM standartlarına uygun olması büyük önem taşıyor. Tüm bunları sağlamak için valilik ve kaymakamlıklarla koordineli şekilde çalışacağız.” diye konuştu.

Adana özel dershaneleri arasında YKS’nin lider ismi Güney Başak VIP Eğitim Kurumları sizleri sınavla ilgili gelişmelerden haberdar etmeye devam ediyor.