Anasayfa Medya Duyurular ÖSYM'den fotoğraf güncellemesi açıklaması!
ÖSYM'den fotoğraf güncellemesi açıklaması!

ÖSYM'den fotoğraf güncellemesi açıklaması! Artık başvuru merkezine gitmeye gerek yok!

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, sınavlara girecek adayların ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi’nde (AİS) kayıtlı fotoğraflarını herhangi bir sınav başvurusuna bağlı olmaksızın ÖSYM başvuru merkezlerine gitmeden TC kimlik kartındaki fotoğraflarıyla güncelleyebileceklerini açıkladı.

Prof. Dr. Aygün yaptığı açıklamada, adayların sınavlara başvuru ve kayıt işlemlerini kolaylaştırmak için sürdürdükleri çalışmalara bir yenisini eklediklerini belirtti. Bu kapsamda artık ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi'ndeki aday fotoğraflarının TC kimlik kartında bulunan fotoğrafla güncellenebileceğinin altını çizen Prof. Dr. Aygün, adayların sistemde olan kayıtlı fotoğrafının, herhangi bir sınav başvurusuna bağlı olmaksızın adaylar tarafından TC kimlik kartındaki fotoğraflarıyla güncellenebileceğini vurguladı.

AİS’teki fotoğrafını TC kimlik kartındaki fotoğrafla güncellemek isteyen adayların ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi'nin http://ais.osym.gov.tr internet adresinden ve AİS Mobil uygulamasından "Profilim" menüsünde yer alan "Fotoğraf Bilgilerim" ekranından "TC Kimlik Kartı Fotoğrafımı Kullan" butonuna tıklayarak fotoğraflarını güncelleyebileceklerini belirten Prof. Dr. Aygün, adayların sistemdeki fotoğrafının başvuru sırasında TC kimlik kartındaki fotoğrafı ile otomatikman güncelleneceğini, TC kimlik kartı edinen tüm adayların başvuru merkezlerine gitmeden sistemdeki fotoğraflarını istedikleri zaman güncelleyebilecekleri uyarısında bulundu.

Sınav başvuruları ile ilgili bilgi almak için Güney Başak VİP Eğitim Merkezi’ne uğrayabilir veya https://www.guneybasak.com.tr internet adresini ziyaret ederek incelemelerde bulunabilirsiniz.