Anasayfa Medya Duyurular Adana’da Özel Ders Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?
Adana’da Özel Ders Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Adana’da Özel Ders Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Son dönemde eğitim sistemi ve müfredattaki değişimlerle özel ders daha da önem kazandı. Hem okul takviyesi hem de sınavlara hazırlık için öğrencinin özellikle eksiğinin olduğu derslerden destek alması büyük avantaj sağlar. Verimli bir ders için özel ders verecek olan eğitimcilerin de hazırlıklı, donanımlı ve dikkatli olması gerekir. Adana’da özel dersleriyle öğrencileri sınava hazırlayan Güney Başak Eğitim Kurumu, özel ders alırken nelere dikkat edilmesi gerektiğini sizler için derledi…

Özel Ders Öğretmenleri İyi Araştırılmalı

Özel ders için en doğru öğretmeni bulabilmek için iyi bir araştırma yapmak gerekir. İnternet üzerinden rahatça araştırma yapılabileceği gibi, tercih etmeyi düşündüğünüz öğretmenlerden özel ders alan öğrencilerle görüşebilir ve öğretmenler hakkındaki yorumları inceleyebilirsiniz. Ders verecek öğretmenin tecrübeleri ve eğitim planı hakkında bilgiye sahip olmak, seçim yapmanızı kolaylaştırır.

Çocuğunuzun İhtiyaçları Ön Planda Olmalı

Özel dersler, dershane ve etütlere oranla çok daha pahalıdır. Bunun nedeni, derslerin bireysel yani kişiye özel olmasıdır. Dolayısıyla özel derslerde öğrencilerin ihtiyaçları ön planda tutulmalı, kişiye özel program yapılmalıdır. Bu konuyu özel ders verecek öğretmenle ayrıntılı bir şekilde konuşmanız faydalı olacaktır.

Öğretmen Ulaşılabilir Olmalı

Öğrencilerin özel ders saatleri dışında da aklında takılan detayları, yapamadıkları soruları öğretmene sorabilmeleri gerekir. Böyle bir imkân veren öğretmenle anlaşmak yarar sağlayacaktır. Ayrıca dersleri kayıt altına almak, ihtiyaç halinde yeniden izlemek gibi detaylar da çocuğunuz için avantajlı olur.

Ücret, Arka Planda Olmalı

Veliler kimi zaman özel ders verecek öğretmen ararken ücret nedeniyle çocuğu için yanlış seçimler yapabilir. Özel ders öğretmeni seçerken ücret konusu geri planda olmalıdır. Tasarruf etmek için yanlış bir yöntemle ders veren veya çocuğunuzun ihtiyaçlarını anlamayan bir öğretmenle anlaşma yapabilirsiniz. Bu durum da hem nakitten hem de zamandan zarar etmenize yol açar. Ancak ücreti yüksek olan öğretmenin çok iyi olduğunu düşüncesi de yanılgıya neden olabilir. Dolayısıyla tecrübe, profesyonellik ve bütçe bakımından dengeli olabilecek birini seçmeniz çocuğunuz açısından avantajlı olacaktır.