Anasayfa Medya Duyurular Güney Başak VIP Eğitim Kurumu’ndan Özel Derslerin Ülkemiz ve Dünyadaki Önemi
Güney Başak VIP Eğitim Kurumu’ndan Özel Derslerin Ülkemiz ve Dünyadaki Önemi

Adana’da YKS Kursu, Özel Ders ve VIP Eğitimin Adresi Güney Başak VIP Eğitim Kurumu’ndan Özel Derslerin Ülkemiz ve Dünyadaki Önemi

Eğitim sisteminin ve olanaklarının gelişmesi ile birlikte dünyada ve ülkemizde özel dersler önemini her geçen gün arttırıyor. Bireyselliğin öne çıkması, her öğrencinin farklı avantaj ve dezavantajlarının olması zorlu sınav hazırlıklarında özel dersleri gerekli kılıyor. Öğrencilerin ihtiyaç ve seviyelerini gözeterek yapılan özel dersler verimlilik açısından kalabalık derslere kıyasla çok daha başarılıdır. Dersin ana odağı kendisi olduğu için öğrencinin özel derslerde sıkılması, konudan kopması gibi durumlar yaşanmaz. Güney Başak VIP Eğitim Kurumu Adana YKS Kursları ve Etüt Merkezleri arasında dünyadaki eğitim trendlerini en yakından takip eden ve başarı yüzdesi en yüksek olan kurumlardan bir tanesi.

Özel dersleri başarılı kılan bir diğer özellik de bire bir eğitimde öğrencinin öğrenme sorumluluğunu bizzat almasıdır. Okullar veya eski tip dershaneler çoğu zaman öğrencinin akademik ve sosyal beklentilerini karşılamakta zorlanırlar. Tam bir sınav ülkesi olan Türkiye’de öğrenciler eğitim hayatlarının her anında bir sınavın nefesini enselerinde hissederler. KPSS, LGS, DGS, MSÜ, YKS vb. merkezi sınavlarda her öğrenci zayıf tarafını güçlendirmek için özel derse ihtiyaç duyar.

Veliler çocuklarına özel ders aldırırken harcadıkları paranın karşılığını aldıklarından emin olmak isterler. Bireysel özel ders hizmetindense kurumsal özel ders merkezlerinde verimin çok daha yüksek olduğu bilinmektedir. Çünkü eğitmeni ve dersin verimliliğini denetleyecek kurumsal bir mekanizma mevcuttur.

Öğrencinin kendi doğal yaşam alanı olan evinde yapılan özel derste verimin maksimum olması pek de mümkün değildir. Bu yüzden Güney Başak VIP Eğitim Kurumu gibi bünyesinde özel ders imkânı barındıran eğitim kurumlarında tek kişilik sınıflar mevcuttur.

Dünyada Gölge Eğitim Dönemi

Dünyanın birçok ülkesinde özel derse gölge eğitim adı verilir. Yapılan çalışmalarda dünya genelinde ailelerin çocuklarına, başka çocuklar özel ders aldığı için özel ders aldırdığını gösteriyor. Çocuklarının arkadaşlarından geride kalmamaları motivasyonu özel dersin en önemli etkenleri arasında.

Araştırmanın sonuçlarına bakıldığında eğer çocukların yüzde 72’lik bir oranı özel ders alıyorsa geri kalan yüzde 28 öğrenci kendisini yetersiz veya kötü hissetme eğilimine giriyor.

Özel ders süreleri de coğrafyalar arasında farklılık gösteriyor. Örneğin Asya ülkelerinde çocuklar haftanın çoğu gününü özel dersle geçirirken ABD ve Batı Avrupa ülkelerinde haftada iki saat özel ders yeterli görülüyor.

Doğu Avrupa ülkelerinde ise özel derslerin yaygınlaşmasının bir numaralı sebebi devletin sağladığı kamu eğitimine ailelerin güven durmaması.

ABD’de aileler çocuklarının 10 yaşına gelmesi ile birlikte okuma, fen bilimleri, matematik gibi temel bilgilerinin pekiştirilmesi için özel derslere başvurmaya başlıyorlar.

20. yüzyıl insanları için bir lüks olarak görülen özel dersler 21. yüzyılda artık bir ihtiyaç olarak görülüyor. Tüm dünyada kamu eğitimine güvenin azaldığı ve sınav yükünün tarihte hiç olmadığı kadar arttığı bu dönemde öğrenciler özel derslere ihtiyaç duyuyor. Siz de YKS ve LGS gibi sınavlarda başarılı olabilmek için Adana’da özel dersin kurumsal adresi Güney Başak VIP Eğitim Kurumları ile tanışabilirsiniz.

Güney Başak VIP Eğitim Kurumları başarıya giden en kısa yol.