Anasayfa Medya Duyurular LGS'ye Girecek Öğrencilere 'Sosyal Medya Diyeti’ Uyarısı!
LGS'ye Girecek Öğrencilere 'Sosyal Medya Diyeti’ Uyarısı!

LGS'ye Girecek Öğrencilere 'Sosyal Medya Diyeti’ Uyarısı!

Milyonlarca öğrencinin katılacağı LGS sınavı 6 Haziran’da yapılacak. Sınava sayılı günler kala uzmanlardan sosyal medya diyeti önerisi geldi.

Adana LGS hazırlık kurslarından Güney Başak VİP Kurs Merkezi Kurucusu Eğitimci Mehmet Akif Çörten, planlı çalışıp iyi motive olan öğrencilerin LGS sınavında başarılı olacaklarını söyledi. Son düzlüğe girdiğimiz bu dönemde öğrencilere sık sık deneme çözmeleri tavsiyesinde bulunan Çörten, eksikler tespit edilerek onların üzerinde yoğunlaşmasını istedi.

Günümüzde öğrencilerin başarısının önündeki en büyük engellerden birinin sosyal medya olduğunun altını çizen Çörten, kalan 3-4 günlük süreçte öğrencilerin sosyal medya diyetine girmelerini istedi. Cep telefonlarının ciddi bir dikkat dağıtıcı olduğunun altını çizen Çörten, “Bu süreçte cep telefonundan uzaklaşın. Ders çalışırken kesinlikle yanınıza cep telefonu almayın. Tam da derse konsantre olmuşken gelecek bir mesaj, bir bildirim çalışmayı ve motivasyonu büyük ölçüde etkiler. Bu nedenle sosyal medya diyetine girmenin tam zamanı.” ifadelerini kullandı.

Sosyal medyanın insanları duygusal olarak etkileme gücünün bulunduğunu ifade eden Çörten, “LGS’ye hazırlanan öğrencilerimizin yaş grubunda duygu durumu ile öğrenme kapasitesi arasında büyük bir ilişki bulunuyor. Dolasıyla uyaran ne kadar az olursa öğrenmeleri de o oranda fazla olacaktır. Bu nedenle sosyal medyadan uzak durulmalı. Bunun yanında dijital oyunlar ve film platformlarına da bu süreçte diyet yapılmalıdır. Çünkü bu bir yandan bu tür uygulamalarla ilgilenip diğer yandan ders çalışmak mümkün olmamaktadır.” uyarısında bulundu.