Anasayfa Medya Duyurular Sözel Derslere Nasıl Çalışılır?
Sözel Derslere Nasıl Çalışılır?

Sözel Derslere Nasıl Çalışılır?

Sözel derslerde başarı için yapılması gereken en önemli şey okumaktır. Her konuyu ayrıntılı şekilde okumak ve okurken önemli yerlerin altını çizmek ya da not tutmak faydalı olacaktır. Sözel derslerde konuyu iyice okumadan test çözülmemelidir.

Sözel derslerde bir konuya çalıştıktan sonra aklınızda kalanları yazmanız da etkili bir yöntemdir. Daha sonra yazdıklarınızla kitaptaki bilgileri karşılaştırarak kalıcılığı arttırabilirsiniz.

Sözel dersler için bir masa başında oturarak çalışmak şart değildir. Otobüste, sokakta yürürken ya da yatağınızda uzanırken ders tekrarı yapabilirsiniz. Ders notlarınızı telefonunuza ses kaydı yaparak istediğiniz an dinleyebilirsiniz.

Zamanınızı doğru kullanmak için günlük çalışma planı ve mola sürelerini iyi ayarlayın. Test ve deneme sınavlarını ne kadar fazla çözerseniz bilgileriniz o kadar kalıcı hale gelir. Her gün mutlaka test çözün.

Sınava hazırlık döneminde başarı için çalışmayı bir yıla yaymak ve düzenli olarak sürdürmek gerekir. Çalışma temposu oluştururken en sevdiğiniz dersten çalışmak işinizi kolaylaştırır.