Anasayfa Medya Duyurular TYT Yaz Kursu
TYT Yaz Kursu

TYT Yaz Kursu

Adana üniversiteye hazırlık dershanelerinden Güney Başak VIP Eğitim Kurumu, yeni eğitim öğretim yılı öncesi kayıt yaptıran öğrencileriyle TYT yaz kursuna başladı.

Güney Başak VIP Eğitim Kursu Kurucusu Mehmet Akif Çörten, yeni eğitim öğretim yılı için kayıtların büyük bir hızla devam ettiğini, kuruma kayıt yapan öğrencilerinin yaz tatilini boş geçirmemeleri amacıyla 5 haftalık yaz kursuna başladıklarını söyledi.

Kursa, gelecek yıl YKS’ye girecek 12. sınıf ve mezun öğrencilerin katıldığını ifade eden Çörten, “2021 YKS sınavından sonra gelecek senenin planlarını faaliyete geçirmeye başladık. Bu kapsamda ilk olarak TYT yaz kursuna başladık. Amacımız, hem öğrencilerin kurumumuza alışmaları hem de yaz dönemini boş geçirmemelerini sağlamaktır.” dedi.

Yaz döneminde öğrencileri sıkmadan yavaş yavaş tempoya sokacaklarının altını çizen Çörten, “Yaz kursumuz haftada iki gün (Çarşamba-Perşembe) ve 5 hafta boyunca devam edecek. Yeni öğretim yılını ise Ağustos ayının ikinci haftasında başlatacağız.” ifadelerini kullandı.