Anasayfa Medya Duyurular Adana Üniversiteye Hazırlık Dershane Fiyatları
Adana Üniversiteye Hazırlık Dershane Fiyatları

Adana Üniversiteye Hazırlık Dershane Fiyatları

Aileler, çocuklarının daha güzel bir geleceği olması için eğitim sürecinin her aşamasında ellerinden geleni yapar. Özellikle meslek seçiminin ön plana çıkacağı YKS (TYT-AYT) sınavı öncesi araştırmalar yaparak çocuklarının en kaliteli eğitimi alacakları etüt veya dershaneleri belirleme çabasına girerler. Etüdün eğitim kalitesi, öğretmen kadrosu, lokasyonunun yanında fiyatlarını da araştırırlar.

Adana üniversiteye hazırlık dershanesi Güney Başak VIP Eğitim Kurumları, dershane seçiminde en öncelikli kriterlerden biri olan fiyat konusunun ayrıntılarını sizler için anlattı. Çok sayıda dershane ve çok geniş bir fiyat skalasıyla karşı karşıyayız. Peki bu fiyat çeşitliliğinin nedeni ne? Öğrencinin YKS’de başarılı olması için en pahalı dershaneyi tercih etmesi mi gerekir? Fiyatlar neye göre belirlenir? En kaliteli eğitimi, ucuza satın almak mümkün müdür? Tüm bu soruların cevabını, başarının güvenilir adresi Güney Başak VIP Eğitim Kurumları sizler için anlattı…

Sınıflardaki Öğrenci Sayısı

Dershane fiyatını belirleyen en önemli unsur kurumun verdiği eğitimin niteliğidir. Her dershanenin kendi müfredatı, ders planı ve metotları vardır. Eğitim planlamasındaki farklılıklar fiyatlarda da değişkenlik yaratır. Örneğin daha az sayıda öğrencilerin yer aldığı VIP sınıflarda eğitim vermeyi, bu sayede her öğrenciye gerektiği kadar zaman ve ilgi göstermeyi hedefleyen kurumlar fiyatlarını yukarı çekmek zorundadır. Çünkü bir başka kurumun 20 öğrenciyle doldurduğu bir dersliğe yalnızca 5 öğrenci alıyorsanız, dersliğin maliyeti 20’ye değil 5’e bölünecektir.

Öğrenci sayısını arttırmak ister istemez farklı seviyelerdeki öğrencilerin aynı sınıfta eğitim görmesine neden olur. Bu durumda en düşük seviyedekine göre planlama yapılacağı için bu durum ileri seviyedeki öğrencilerin zaman kaybetmesine neden olacaktır. Bu nedenle maliyeti arttırsa bile VIP sınıfları olan dershaneleri tercih etmek gerekir.

Eğitimci Kadrosu

Her alanda olduğu gibi eğitmenlik alanında da beş parmağın beşi bir olmaz. İki matematik öğretmeninin aynı eğitimi aldılar diye aynı seviyede iki öğretmen olmasına imkân yoktur. Bir kişinin matematiği bilmesi aynı zamanda onu çok iyi öğretebileceği anlamına da gelmez. Hal böyle olunca kaliteli, tecrübeli ve başarılı öğretmenleri bir kurumda toplamak da son derece maliyetli bir iştir. Düşük fiyatlı bir dershane ya kaliteli ve tecrübeli öğretmenlerden feragat ediyor ya da sınıfları olabildiğince fazla öğrenciyle dolduruyor demektir. İyi öğretmenler hem öğrencinin durumunu gözlemler ve neye ihtiyaç duyduklarını bilir hem de öğrenciyi amaca giden yolda motive edebilirler. Bu da gerek Adana’da gerekse tüm ülkede üniversiteye hazırlık dershane fiyatlarını belirleyen bir diğer unsurdur. Zira fiyatları düşürmek için çok küçük paralarla, yeni mezun veya halen daha öğrenci olan eğitmenlerle çalışan dershanelerde bu eğitmenler de mutsuz olduğu için verimli çalışamaz. Sonuç olarak eğitim kalitesi büyük yara alır.

Rehberlik ve Psikolojik Destek Hizmeti

Bir sınava hazırlanmak en az dersler kadar fiziksel ve psikolojik bir süreçtir. Öğrencilerin bir makine değil genç birer insan olduğu unutulmamalıdır. Gün içerisinde kaç saatini yolda geçirdiğinden kaç saat uyuyabildiğine kadar sınav sürecini etkileyen fiziksel durumlar vardır. Bunun dışında “gideceğin yeri bilmiyorsan hiçbir rüzgâr sana yardım edemez” sözünden de anlaşılacağı gibi hedef belirlemek sınavı kazanmanın önemli bir bölümüdür. Pek çok öğrenci neyi istediğini, kendisini neyin mutlu edeceğini bilemez. Sırf daha yüksek puan aldığı için daha önce gitmeyi hiç düşünmediği bölümleri tercih eden öğrenciler vardır. Bu durum onlara mutsuz bir gelecekten başka hiçbir şey kazandırmaz. Oysa Güney Başak VIP Eğitim Kurumları, etkin bir rehberlik hizmeti sunar. Öğrencinin kariyer planlamasını gerçekleştirmesine yardımcı olur. Her anında ona yanında olduğunu ve yalnız olmadığını hissettirir. Rehberlik ve Psikolojik Destek hizmetinin niteliği de dershane fiyatlarında belirleyici unsurdur.

Kullanılan Yayınların Kalitesi

Eğitimin en temel enstrümanı kullanılan yayınlardır. İyi bir kaynak yayın, ÖSYM müfredatına ve soru diline birebir uyum sağlayan yayındır. Kimi zaman ÖSYM dilinden uzak çok zor veya çok kolay sorularla dolu yayınlar görüyoruz. Bu tip kitaplar öğrencilerin gereksiz yere ya umudunu kırıyor ya da boş umutlara kapılmasına neden oluyor. Oysa geçtiğimiz yılların soruları analiz edilerek ve milli eğitimin ders kitaplarında yaptığı güncellemeler dikkate alınarak hazırlanmış yayınlar kullanan kurumlar, sınavlarda daha büyük başarı gösteriyorlar. Hal böyle olunca kullanılan yayınlar, deneme sınavları ve diğer ders araç gereçleri de dershane fiyatını belirlemede önemli bir unsur teşkil ediyor.

Siz de olabilecek en uygun maliyetle en kaliteli eğitimi almak istiyorsanız Üniversiteye Hazırlıkta başarının adresi Güney Başak VIP Eğitim Kurumları ile tanışmakta geç kalmayın!