Anasayfa Medya Duyurular YDS Sonuçları Açıklandı! İşte YDS Sonuç Görüntüleme Ekranı…
YDS Sonuçları Açıklandı! İşte YDS Sonuç Görüntüleme Ekranı…

YDS Sonuçları Açıklandı! İşte YDS Sonuç Görüntüleme Ekranı…

ÖSYM’nin düzenlediği ve dil yeterliliğini tespit etmek için yapılan YDS’nin sonuçları bugün (31 Ekim Salı) itibari ile açıklandı. Adayların merak ve heyecanla beklediği YDS sonuçları ÖSYM’nin resmi internet adresinden görüntülenebiliyor. Adana’da YKS ve LGS’de başarının değişmeyen adresi Güney Başak VIP Eğitim Kurumları, YDS sonuçlarına dair gelişmeleri sizler için derledi.

YDS sonuçlarının açıklanması ile birlikte heyecanlı bekleyiş sona erdi. Yabancı Dil Sınavına giren adaylar, ÖSYM sonuç görüntüleme ekranına girerek sınav sonuçlarına erişebilirler.

YDS Sonuç Görüntüleme Ekranı için tıklayın

YDS Soruları ve Cevap Anahtarı İçin Tıklayın

YDS Sonuçları Nasıl Görüntülenir?

Adaylar ÖSYM’nin resmi web adresinde T.C. kimlik numaraları e aday şifreleri ile sonuçlarını görüntüleyebiliyorlar. Bunun yanı sıra ÖSYM mobil uygulamasından da sonuçları görüntülemek mümkün. Eski yıllarda olduğu gibi adaylara posta yoluyla sonuç belgesi ise gönderilmeyecek.

YDS Soru ve Cevapları Yayınlandı

22 Ekim 2023’te gerçekleştirilen Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit sınavına giren adaylar, 10 gün süreyle cevap kağıtlarını, soruları ve doğru yanıtları görüntüleyebilecekler.

Bunun yanı sıra form üzerindeki soru numaralarını tıkladıklarında yeni bir pencere açılacak ve bu pencerede soru kökü, şıklar, doğru yanıt ve adayın işaretlediği yanıt görüntülenebilecek. Adaylar testlerdeki toplam doğru – yanlış ve boş cevap sayıları ile birlikte ham puanlarını da görüntüleyebilecekler. Ancak unutmamak gerekir ki tüm bunlar bilgilendirme amaçlı. Yani resmi belge niteliği taşımıyor.

Güney Başak VIP Eğitim Kurumları ile sınav süreçlerine dair gelişmelerden anında haberdar olmak için blog sayfamızı takip edebilirsiniz.