Anasayfa Medya Duyurular YSK Başvurusunu Kaçıranlar Dikkat! YKS 2021 Geç Başvuru Tarihi Ne Zaman?
YSK Başvurusunu Kaçıranlar Dikkat! YKS 2021 Geç Başvuru Tarihi Ne Zaman?

YSK Başvurusunu Kaçıranlar Dikkat! YKS 2021 Geç Başvuru Tarihi Ne Zaman?

ÖSYM tarafından yayımlanan takvim göre 2021 YKS başvuruları 4 Şubat ve 2 Mart tarihleri aralığında alındı. Başvuru tarihini kaçıranlar ise YKS geç başvuru tarihlerini araştırmaya başladı. Haziran ayında yapılacak YKS’nin geç başvuru tarihleri ise haberimizde…

2021 YKS Geç Başvuru Tarihi Ne Zaman?

ÖSYM takvimine göre YKS geç başvuruları 17-18 Mart 2021 tarihleri aralığında alınacak. Sınava girecek adayların sınav ücretini de bu tarihler aralığında yatırmaları gerekiyor. Üç oturum halinde yapılacak YKS’nin ilk oturumu ise 26 Haziran tarihinde olacak.

Geç Başvuru Günü Sınav Ücretleri ise (TYT/AYT/YDT Her Biri İçin), %50 artırımlı olarak, ÖSYM’nin internet sayfasında e-İŞLEMLER’deki “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile yapılabilecek. Bankalardan ücret ödemesi yapılmayacak.

Üç oturum şeklindeki 2021 YKS’de 1. Oturum (TYT) 26 Haziran’da, 2. Oturum (AYT) ve 3. Oturum (YDT)27 Haziran tarihlerinde yapılacak.

Özel yetenek sınavı ile öğrenci alan programlar ile ÖSYM’nin merkezî yerleştirme ile öğrenci aldığı programlara girmek isteyen adayların YKS’ye girmeleri zorunlu.