Anasayfa Medya Duyurular YKS’de Ek Tercih Sonuçları Açıklandı! Ek Tercih Sonuçları Sorgulama Ekranı…
YKS’de Ek Tercih Sonuçları Açıklandı! Ek Tercih Sonuçları Sorgulama Ekranı…

YKS’de Ek Tercih Sonuçları Açıklandı! Ek Tercih Sonuçları Sorgulama Ekranı…

YKS’de merakla beklenen ek yerleştirme sonuçları, ÖSYM’nin resmi web sayfasında öğrencilerin erişimine açıldı. İlk merkezi yerleştirmede herhangi bir yükseköğretim programına yerleşemeyen adayların ilgiyle takip ettiği ek tercihlerin açıklamasının ardından kayıt tarihlerinin heyecanı başladı. 4 ve 7 Ekim tarihleri arasında ek tercihler sonucu yerleşmeyi başaran adaylar üniversitelerine kayıt yaptırabilecekler. Adana’da YKS, LGS ve özel derslerde yıllardan beri doğru adres Güney Başak VİP Kurs Merkezi’nden ek tercihlerdeki son gelişmeler…

Eylül ayında üniversiteye hazırlanan gençler için başlayan ek tercih işlemlerinin ardından meraklı bekleyiş bugün itibariyle sona erdi ve adaylar sonuç sorgulama ekranına erişebiliyorlar. Ancak ek yerleştirmelerin tamamlanmasına karşın halen daha pek çok üniversitede çok sayıda kontenjan boşta kaldı.

2021 YKS Ek Tercih Sonuçları Nasıl Sorgulanır?

Ek tercih başvurusu yapan adaylar Ek Tercih Sonuç linke tıklayarak Ösym’nin resmi internet sitesindeki sonuç sorgulama ekranından ya da ÖSYM aday işlemleri sisteminin mobil uygulaması üzerinden sonuçlarına erişebilirler.

YKS Ek Tercih Sonuçları Sorgulama Ekranı İçin Tıklayın

Ek Tercihlerde Yerleşen Adaylar Ne Zaman Kayıt Yaptıracak?

ÖSYM’nin yayınladığı ek tercih kılavuzunda da belirtildiği gibi herhangi bir yükseköğretim kurumuna kayıt yaptırma hakkı kazanan adayların 4 ve 7 Ekim günleri arasında gerçekleştirilebilecek.

Ek Yerleştirmeler Devam Edecek Mi?

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, geride bıraktığımız haftalarda resmi ve kişisel Twitter hesabı üzerinden bazı açıklamalarda bulundu. İlk ek yerleştirmenin sonuçlarına göre yerleşen adayların kayıt işlemleri tamamlandıktan sonra boş kalan kontenjanlar için ikinci bir ek yerleştirme planlanıyor. İkinci ek yerleştirmede bilindiği üzere baraj puanlar 10’ar puan aşağıya çekilecek.

İkinci Ek Yerleştirmede Baraj Puanı Kaç Olacak?

Cumhurbaşkanı Erdoğan bu konuya ilişkin yaptığı açıklamada TYT için baraj puanının 140, AYT ve YDT’de ise 170 olacağını duyurmuştu.