Anasayfa Medya Duyurular YKS Giriş Yerleri Açıklandı Mı? Sınav Giriş Belgesi Yayımlandı Mı? 2022 YKS Ne Zaman Yapılacak?
YKS Giriş Yerleri Açıklandı Mı? Sınav Giriş Belgesi Yayımlandı Mı? 2022 YKS Ne Zaman Yapılacak?

YKS Giriş Yerleri Açıklandı Mı? Sınav Giriş Belgesi Yayımlandı Mı? 2022 YKS Ne Zaman Yapılacak?

Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) sayılı günler kaldı.7 Mart’ta başvurularını tamamlayan üniversite adayları, YKS giriş yerlerinin ve sınav giriş belgelerinin yayımlanmasını bekliyor. Adana LGS hazırlık dershanelerinden Güney Başak VIP Eğitim Kurumları, YKS ile ilgili gelişmeleri sizler için derledi…

YKS Ne Zaman Yapılacak?

YKS’de herkesin girmesi zorunlu olan TYT (Temel Yeterlilik Sınavı) ile tercihe bağlı olan AYT (Alan Yeterlilik Sınavı) ve YDT (Yabancı Dil Testi) olmak üzere üç oturum bulunuyor.

TYT’de; Türkçe, Sosyal Bilimler, Temel Matematik ve Fen Bilimleri testleri yer alıyor.

TYT, 18 Haziran saat 10.15'te uygulanacak.

YKS’nin ikinci oturumu olan AYT’de, Türk Dili ve Edebiyatı-Sosyal Bilimler-1, Sosyal Bilimler-2, Matematik ile Fen Bilimleri testleri olacak ve 19 Haziran saat 10.15'te uygulanacak.

YKS’nin üçüncü oturumu olan YDT ise Almanca, Arapça, Fransızca, İngilizce ve Rusça dillerinde olacak ve 19 Haziran saat 15.45'te uygulanacak.

YKS Giriş Belgesi Ne Zaman Açıklanacak?

2022 YKS, 18-19 Haziran tarihlerinde yapılacak. ÖSYM sınavlarında giriş yerleri çoğunlukla 10 gün önceden açıklandığı için 8 Haziran'da sınav giriş yerlerinin belirlenmesi bekleniyor.

YKS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

YKS sonuçları 20 Temmuz Çarşamba günü açıklanacak.