Anasayfa Medya Duyurular Adana’da Mezun Grubu Üniversite Hazırlık Dershanesi Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?
YKS Hazırlık Dershanesi Nasıl Seçilmeli?

Adana’da Mezun Grubu Üniversite Hazırlık Dershanesi Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Eğer liseden mezun olmuş ve henüz üniversiteye yerleşememişseniz önünüzde iki seçenek var demektir. Düzenli ve planlı bir çalışma ile tam olarak hayalinizdeki üniversite ve bölümü kazanmanızı sağlayacak koca bir zaman ya da plansız ve verimsiz bir çalışma ile ömrünüzün bir yılını kayıp hanesine yazmak... Bu noktada mezun grubu öğrencilerin dershane seçiminde çok daha fazla dikkat etmesi gerekir. Peki bu seçim nasıl yapılır? Adana üniversiteye hazırlık dershanesi Güney Başak Eğitim Kurumları, özellikle mezun grubu öğrenciler için doğru dershane seçiminde dikkat edilmesi gereken kriterleri sizler için derledi. İşte mezun grubu öğrenciler için dershane seçme rehberi…

Birinci Kriter Eğitim Kalitesi

Tabii ki öncelikli tercih sebebi verilen eğitimin kalitesidir. Eğitimin kaliteli olduğu bir dershanede öğrenciler de birbirini yukarı çeker. Potansiyeli daha düşük olan bir öğrenci bile kendisinden beklenenden yüksek bir başarı sergileyebilir. Peki dershanedeki eğitimin kalitesini nasıl ölçeceğiz? Bunun için geçmiş senelerdeki sınavlarda başarı oranı, eski öğrencilerin ve velilerin dershane hakkındaki görüşleri önemli referanslardır.

Diğer önemli kriter de dershanenin kullandığı yayınların, kaynakların kalitesi ve niteliğidir. Son olarak da öğretmenlerin alanlarındaki uzmanlığı ve öğrencilere yaklaşımı da eğitim kalitesinin bir diğer önemli noktasını teşkil eder.

Rehberlik Hizmeti

Diğer bir önemli nokta da dershanenin öğrenciye sunduğu rehberlik hizmetidir. Sınav süreci hakkında öğrenciyi bilgilendirmek, tercih aşamasında profesyonelce destek vermek, bireysel çalışma yöntemleri hakkında gerekli bilgiyi sunmak rehberlik servisinin başlıca görevleridir. Güney Başak Eğitim Kurumları rehberlik servisi, öğrenciyi tanımak için derinlemesine bir çalışma yapıyor ve kariyerini planlamasında yardımcı oluyor. Herkese ders programı hazırlamanın ötesinde öğrencinin ihtiyaçlarına en uygun yol haritasını çıkartıyor. Genç beyinler güçlü motorları olan gemilere benzer. Ancak rota olmadan hareket eden her gemi, okyanusta kaybolmaya mahkumdur. Güney Başak Eğitim Kurumları Rehberlik Servisi, öğrenciye kendi rotasını çizmesinde yardımcı olur.

Dershanenin Ölçme ve Değerlendirme Sistemi

Ölçme ve değerlendirme sistemleri belki de kurumların en önemli işlevlerinden biri. Sık aralıklarla deneme sınavları yapan bir kurum elinde biriken sayısal verilerle öğrencinin yarın sınav olsa ne başarı elde edeceğini veya edemeyeceğini bilir. Hal böyle olunca da olumsuz gidişatta anında müdahale imkânı bulur. Kimin hangi konuda özel desteğe ihtiyacı varsa bunu tespit etme şansı doğar. O yüzden kurumların hangi aralıkla deneme sınavı yaptığına, sonuçlara göre nasıl bir yol izlediğine bakarak karar vermek gerekir.

Sınıflardaki Öğrenci Sayısı

Kalabalık sınıflar eğitim açısından tehlikeli ve zararlıdır. Bir sınıf kalabalıksa bu herkesin aynı seviyede olamayacağı anlamına gelir. Bu da bazen en düşük seviyedekine göre ders anlatıp ileri seviyedeki öğrencinin zaman kaybetmesine yol açarken bazen de ileri seviyedekine göre ders anlatıp düşük seviyedeki öğrenciyi tümüyle kaybetmeye neden olur. Oysa Güney Başak VIP Eğitim Kurumları’nda VIP standartlarda bir eğitim verilir. Bu yüzden öğretmen, her öğrenciyle birebir ilgilenebilir, durumunu yakından takip edebilir.

Tüm bunların yanı sıra etüt sistemi, ek dersler, soru çözümleri gibi hizmetler sunup sunmadığına da dikkat edilmelidir. Bu soruları dershane kaydı öncesinde muhakkak sormanız gerekir.

Dershanenin Konumu

Dershane seçerken konumu da göz ardı etmemeniz gereken bir husus. Evinize ve okulunuza uzak olması her dakikanın kıymetli olduğu sınav sürecinde saatlerinizi yolda harcamanız anlamına gelebilir. Yolda geçirdiğiniz bu süre hem zihninizi hem bedeninizi yorar ve derslerde gerçek potansiyelinizin altında kalabilirsiniz.

Adana Güney Başak VIP Eğitim Kurumları olarak üniversiteye hazırlık dershanesi seçerken dikkat etmeniz gereken kriterleri sıraladık. Ama unutmayın ki en iyi tavsiyeyi o kurumlarda öncesinde eğitim görmüş öğrencilerden alırsınız. Siz de Güney Başak ile başarıya kanat çırpanlar arasına katılmak için bize ulaşabilirsiniz.