Anasayfa Medya Duyurular YKS İle İlgili Tüyolar? Son Günlerde Neler Yapmak Gerek?
YKS İle İlgili Tüyolar? Son Günlerde Neler Yapmak Gerek?

YKS İle İlgili Tüyolar? Son Günlerde Neler Yapmak Gerek?

Milyonlarca öğrenciyi ilgilendiren YKS her geçen gün yaklaşıyor. Eğitmenlerinin tecrübesi ve öğrencilerine sunduğu olanaklarla diğer dershane ve etüt merkezlerinden sıyrılan Güney Başak VİP Kurs Merkezi öğretmenlerinden YKS için son tüyolar... 2 Milyondan fazla öğrencinin, hayallerindeki üniversiteye girebilmek için yarışacağı YKS’de son günlerde bütün eksikleri gidermeye çalışmak yerine her dersin birkaç konusuna yoğunlaşmak daha mantıklı bir fikir gibi duruyor.

YKS sınavına bu kadar az zaman kala bütün konuların bitirilmiş, eksiklerin giderilmiş ve genel tekrarların yapılmış olması beklenir. Buna karşın hâlâ çok sayıda konu eksiğiniz varsa, bunların hepsini kapatmaya çalışmayın. Size göre anlaşılması ve sınavda çözülmesi kolay olan konuları tespit edip onların üzerine gitmek, sınav performansınızı mevcut olasılıkların en yükseğine çıkartacaktır.

Örneğin dil bilgisi soruları Türkçe testinde fark yaratmanızı sağlayacaktır. Dil bilgisi çalışırken de doğru yöntem, öğrendiğiniz konuya dair çok sayıda örnek soru çözmeniz gerekir. Edebiyat alanına geçtiğinizde ise edebi dönemlerin özelliklerini, türleri ve akımları bilmek, detaylarda boğulmaktan daha avantajlı olacaktır.

Matematik testinde ise temel kavramlar, problemler ve işlemlerde başarılı olmak diğer tüm konularda işinize yarayacak bir avantaj sağlayacaktır.

Tarih testine geldiğinizde sadece bilmenizin yeterli olmadığı, aynı zamanda yorum ve çıkarım da yapmanız gereken bir alana girmiş olursunuz. Bu konuda beceri kazanabilmek içinse yapabileceğiniz tek şey olabildiğince farklı türde soru çözmek.

Haritaya bakmak, harita okuma bilgisine sahip olmak da coğrafya testinde sizi binlerce adayın önüne geçirecektir.

Felsefe ve Din Kültürü gibi dersler es geçilmemelidir. Zira diğer derslere herkes çalıştığı için bu detaylar sınavdaki başarınız üzerinde belirleyici rol oynayacaktır.

Uykunuza engel olacak düzeyde televizyon veya internet alışkanlığınız varsa eğer sınava kadar bunu baskılamaya çalışın. Etrafınızda olumsuz düşünceleriyle motivasyonunuzu aşağılara çeken insanlar varsa bu süreçte onlardan uzak durun.

Bu dönemde Milli Eğitim Bakanlığı’nın öğrencilere sunduğu bazı kolaylıklar var. Örneğin MEB’in web sitesi üzerinden yayınlanan ve her sınıf düzeyinde mevcut olan tekrar testleri çözülebilir, 12. Sınıf öğrencileri için düzenlenen Canlı Sınıf uygulamasından faydalanılabilir.

YKS çok sayıda öğrenci katılım gösterdiği ve çok fazla değişkenin bulunduğu bir sınav olduğu için son derece zorlu bir yarış. Adana YKS kurslarından Güney Başak VİP Kurs Merkezi uzun yıllardan beri sahip olduğu tecrübe ile çok sayıda öğrencisinin YKS’de başarılı olup hayallerindeki üniversiteye girmelerine yardımcı oldu. Sizler de Güney Başak VİP Kurs Merkezi’nin YKS kursları hakkında fikir almak istiyorsanız şu linklere tıklayabilirsiniz:

12. Sınıf Kurslar

11. Sınıf Kurslar