Anasayfa Medya Duyurular YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu Yayınlandı
Son Dakika! YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu Yayınlandı

Son Dakika! YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu Yayınlandı

2021 YKS’nin yapılmasının ardından Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu da Ösym adresinde öğrencilerin erişimine açıldı. YKS sonuçlarının 4 Ağustos tarihinde açıklanması beklenirken, tercih süreci de 5-13 Ağustos arasında gerçekleştirilecek. YKS’de uzun yıllardır başarının ve tecrübenin adresi Güney Başak VİP Kurs Merkezi’nden YKS ile ilgili son gelişmeler şu şekilde:

26 ve 27 Haziran günlerinde gerçekleştirilen 2021 yılı YKS sınavının ardından Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları’nı gösteren kılavuz nihayet ÖSYM’nin resmi web adresinde yayınlandı. ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, kılavuzun öğrencilerin erişimine açıldığını ve Ösym adresinden görüntülenebileceğini açıkladı.

Bunun yanı sıra adayların YKS tercihlerini de 5 ve 13 Ağustos arasında ÖSYM aday işlemleri sistemi üzerinden gerçekleştirebileceklerini hatırlattı.

2021 YKS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

ÖSYM geçtiğimiz günlerde yayınladığı takvime göre 2021 YKS sınavına ilişkin sonuçları 4 Ağustos günü açıklamayı hedefliyor.

YKS Sonuçları Nasıl ve Nereden Duyurulacak?

Pandemi koşullarından ötürü bu yıl adayların evlerine posta yolu ile sınav sonuçları gönderilmeyecek. Öğrenciler sınav sonuçlarını kimlik numaraları ve şifrelerini kullanarak ÖSYM’nin resmi sitesinden ya da mobil uygulamasından görüntüleyebilecek ve tercihlerini buna göre yapabilecekler.

Güney Başak VİP Kurs Merkezi olarak sınavın her anında olduğu gibi sonrasında da öğrencilerin yanında olmaya devam ediyoruz. Siz de LGS, YKS gibi sınavlara dair en hızlı ve doğru bilgiyi takip etmek istiyorsanız Güney Başak VIP Eğitim Kurumları blog sayfasını takip etmeyi ihmal etmeyin.