Anasayfa Medya Duyurular YKS ve LGS için Örnek Sorular Yayınlandı
YKS ve LGS için Örnek Sorular Yayınlandı

YKS ve LGS için Örnek Sorular Yayınlandı

Milli Eğitim Bakanlığı önümüzdeki dönem LGS ve YKS’nin TYT, AYT, YDT oturumları için örnek soruları öğrencilerin erişimine açtı. Sınava hazırlanan öğrenciler için sınavda karşılaşacakları sorular hakkında fikir edinmenin en iyi yolu adeta bir rehber niteliğinde olan örnek sorular. ÖSYM’nin soru dilini, kullandığı soru kalıplarını analiz ederek sınava en iyi şekilde hazırlanmak isteyen adaylar muhakkak örnek soruları takip etmeli. LGS ve YKS’de başarılı olmak için Adana’daki doğru adresiniz Güney Başak VİP Kurs Merkezi, sınava ilişkin bütün gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam ediyor.

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan gelen yazılı açıklamaya göre ilkokul ikinci sınıftan 12. sınıfa dek tüm öğrencilerin uzaktan eğitim sürecinde yaşadıkları öğrenme kayıplarını telafi etmeyi amaçlayan bakanlık, hazırladıkları destek paketinin ilkini yayınladı. Örnek sorulara bakanlığın resmi internet adresi www.meb.gov.tr’deki yardımcı kaynaklar sekmesinden ücretsiz olarak erişilebilecek.

Yardımcı Kaynak Destek Paketinde Neler Var?

Yardımcı kaynak destek paketinin içeriğinde çalışma soruları, etkileşimli sorular, örnek sorular, LGS örnek soru kitapçığı, konulara göre tekrar testleri, TYT, YDT ve AYT oturumlarına özel örnek soru kitapçıkları bulunuyor.

8.sınıfta okuyan öğrenciler 2022 yılında yapılacak olan LGS’ye sınavla öğrenci kabul eden ortaöğretim kurumlarına girebilmek için katılacaklar. Merkezi sınav sonucunda iyi bir lisede öğrenimlerine devam etmek isteyen öğrenciler için de örnek soru kitapçığı hazırlandı. LGS Sayısal ve LGS Sözel kitaplarında da güncellemeye gidilirken bu kitaplarda 1375 farklı soru kendisine yer buldu.

Aynı şekilde lise ve dengi öğretim kurumlarında okuyan öğrenciler için de birçok yeni eğitim materyali ve kaynak seti de hazırlandı. Hazırlanan bu kaynak setinde AYT için 3, YDT için 1, TYT için ise 6 kitapçık var.

Adana’da Dershane Denince Güney Başak VİP Eğitim Kurumları

Adana’da YKS ve LGS’de uzun yıllardır başarıya giden en kestirme yol Güney Başak VİP Eğitim Kurumları, uzman eğitmen kadrosu, yayın kalitesi ve VİP eğitim olanaklarıyla öğrencilerin yanında olmayı sürdürüyor. Hayallerinize ve başarı dolu yarınlara Güney Başak’la kanat çırpmaya hazır mısınız? Kampanyalarımız ve eğitim sistemimiz hakkında bilgi almak için bizi ziyaret etmekte acele edin.