Anasayfa Medya Duyurular YKS’de Öğrencilerin Kaç Tercih Hakkı Var?
YKS’de Öğrencilerin Kaç Tercih Hakkı Var?

YKS’de Öğrencilerin Kaç Tercih Hakkı Var?

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, Yükseköğretim Programları ve Kontenjanlarını gösteren kılavuzun güncellendiğini duyurdu. Sonuçların açıklanmasının ardından barajı aşan tüm adaylar için heyecan dolu tercih maratonu başlamış oldu. Peki öğrencilerin kaç tercih hakkı var? Güney Başak VİP Kurs Merkezi’nden YKS tercihlerindeki son gelişmeler…

YKS Tercihleri Ne Zaman Başlıyor?

YKS’de tercih süreci 5 ve 13 Ağustos tarihlerini kapsıyor. ÖSYM Tercih Kılavuzu’nu resmi internet sitesi üzerinden yayınlayacak ve kılavuzun basımı, satışı ya da dağıtımı gerçekleştirilmeyecek.

YKS’de Kaç Tercih Hakkı Var?

YKS’de 150 puan barajını aşan bütün öğrenciler 24 tercih hakkına sahip.

Kılavuzun Güncel Hali Yayınlandı

ÖSYM, yükseköğretim programları ve kontenjanlarını gösteren kılavuzun güncel halini resmi web adresi osym.gov.tr üzerinden adayların erişimine açtı.

YKS’de Baraj Kaç Puan?

Ön Lisans programlarını tercih edebilmek için gerekli puan 150 iken, Lisans programlarını tercih edebilmek için gerekli baraj puan 180…

YKS Birincileri Hangi İllerden Geldi?

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla YKS birincilerinin hangi illerden çıktığına dair bilgileri kamuoyuyla paylaştı. Aygün’ün paylaşımına göre:

Temel Yeterlilik Testi TYT’nin birincisi Adana’dan geldi.

Alan Yeterlilik Testi AYT’nin sayısal puan türünde birincisi Adana’dan, eşit ağırlık puan türünde birinci Konya’dan, sözel puan türündeki birinci de yine Adana’dan çıktı.

Yabancı Dil Testi YDT’nin Almanca birincisi Balıkesir, Arapça birincisi Konya, Fransızca birincisi İstanbul, İngilizce birincisi İstanbul ve son olarak Rusça birincisi de Bursa illerinden çıktı.

Güney Başak VİP Kurs Merkezi olarak sınav periyodunun her aşamasında hızlı ve doğru bilgilerle öğrencilerin yanında olmaya devam ediyoruz. Sizler de blog sayfamızı takip ederek YKS, LGS gibi sınavlara ilişkin son gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.