Anasayfa Medya Duyurular YKS Sınav Yerleri Nasıl Öğrenilecek?
YKS Sınav Yerleri Nasıl Öğrenilecek?

YKS Sınav Yerleri Nasıl Öğrenilecek?

Hayallerindeki üniversite ve bölüme girebilmek için çok sayıda öğrencinin yarışacağı 2022 YKS için heyecan dolu bekleyiş devam ediyor. Yüz binlerce öğrencinin katılması beklenen 2022 YKS’de en çok merak edilen konulardan biri de sınav yerleri… Sınav yerleri açıklandı mı? Ne zaman açıklanacak? Adana Üniversiteye Hazırlık Dershanesi Güney Başak VIP Eğitim Kurumu, sınav sürecine dair bütün gelişmeleri sizlere duyurmaya devam ediyor.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından açıklanması beklenen sınav yerleri, sınava girilecek bina, salon ve hatta sıra numarasına kadar erişebilmemiz anlamına geliyor. Peki YKS sınav yerleri nasıl öğrenilecek ve ne zaman açıklanacak?

2022 YKS Sınav Yerleri Açıklandı Mı?

Geçtiğimiz sınav döneminde yaşanan yoğunluktan ötürü ÖSYM, sınava giriş yerlerini ancak sınavdan 14 gün önce açıklayabilmişti. 2022 için ise şuan bir açıklama bulunmuyor. Konuya ilişkin net bir tarih açıklandığında Güney Başak VIP Eğitim Kurumu olarak blog sayfamızda duyuracağız.

YKS Sınav Yerimizi Nasıl Öğreneceğiz?

YKS’ye girecek öğrenciler ÖSYM’nin resmi internet adresindeki aday işlemleri sistemi üzerinden TC. Kimlik Numaraları ve ÖSYM şifreleri ile öğrenilebilecek.

2022 YKS Ne Zaman Gerçekleştirilecek?

2022 Yılı Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın Haziran ayında düzenleneceği açıklanmıştı. 18 ve 19 Haziran 2022 tarihinde düzenlenecek olan YKS’de ilk oturum Temel Yeterlilik Testi (TYT) 18 Haziran’da gerçekleşecek. Sınavın ikinci günü 19 Haziran günü sabahında ikinci oturum: Alan Yeterlilik Testi (AYT), öğleden sonra ise üçüncü oturum olan Yabancı Dil Testi (YDT) gerçekleştirilecek.

Siz de 2022 YKS’de başarılı olmak istiyorsanız Adana’da YKS ve LGS’nin başarılı adresi Güney Başak VIP Eğitim Kurumu ile tanışmakta geç kalmayın. Tecrübeli kadrosu, kaliteli yayınları ve VIP eğitim olanakları ile Güney Başak VIP Eğitim Kurumu, sizi başarı dolu yarınlara taşıyor.