Anasayfa Medya Duyurular YKS Tercih Sonuçları Açıklandı!
YKS Tercih Sonuçları Açıklandı!

YKS Tercih Sonuçları Açıklandı!

Milyonlarca üniversite adayının merakla beklediği YKS tercih sonuçları açıklandı. Adaylar, ÖSYM’nin AİS ekranı üzerinden sorgulama yaparak yerleştirme sonuçlarını görebiliyor. Üniversite kayıtları ise 29 Ağustos’tan itibaren yapılmaya başlanacak.

YKS tercih sonuçlarıyla ilgili olarak ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün bir açıklama yaptı. Yerleştirme sonuçlarının ÖSYM’nin sonuc.osym.gov.tr adresinden duyurulduğunu dile getiren Prof. Dr. Aygün, adayların adreslerine sonuç belgesi gönderilmeyeceği uyarısında bulundu. ÖSYM’nin internet adresindeki duyuruların tebliğ hükmünde olduğunun altını çizen Prof. Dr. Aygün, yurt dışını tercih eden adaylara müracaatları üzerine yerleştiği programı gösterir bir yazı verileceğini belirtti.

ÖSYM AİS Sonuç Sayfası İçin Tıklayınız

YKS Ek Tercihleri Ne Zaman Yapılacak?

Öte yandan YKS 2020 ek tercihlerinin ne zaman yapılacağı ise henüz bilinmiyor. Geçtiğimiz sene YKS tercih sonuçları 6 Ağustos'ta açıklanmış, ek tercihler ise 5-11 Eylül 2019 tarihleri arasında yapılmıştı.

Üniversiteler Ne Zaman Açılıyor?

Bu arada Yükseköğretim Kurulu (YÖK), yaptığı açıklamayla üniversitelerin açılış tarihini duyurmuş, üniversitelerin eğitim öğretim takvimlerini 1 Ekim 2020 tarihi sonrasında başlayacak şekilde planlamalarını istemişti.

YKS tercih sonuçlarıyla veya YKS, TYT, AYT ve LGS kurslarımızla ilgili bilgi almak için guneybasak.com.tr internet adresini ziyaret edip bizimle iletişime geçebilirsiniz.