Anasayfa Medya Duyurular YKS Tercih Sonuçları Açıklandı
YKS Tercih Sonuçları Açıklandı! YKS Tercih Sonuçları Sorgulama Ekranı

YKS Tercih Sonuçları Açıklandı! YKS Tercih Sonuçları Sorgulama Ekranı

ÖSYM, büyük bir heyecanla beklenen YKS tercih sonuçlarını açıkladı. Adaylar, ÖSYM’nin sitesine girerek hangi yüksek öğretim kurumuna yerleştiklerini öğrenebilecek. Adana YKS hazırlık kursu Güney Başak VIP Eğitim Kurumları sizler için derledi. YKS sınavına girip TYT ve AYT’de ter döken yüzbinlerce öğrenci için sonuçlar açıklandıktan sonra tercih süreci başlamıştı. Hangi yüksek öğretim kurumunda ve hangi bölümde öğrenim görmek istiyorlarsa ona göre tercihlerini yapan öğrenciler, büyük bir merakla yerleştirme sonuçlarının açıklanmasını bekliyordu. Peki öğrenciler YKS tercih sonuçlarını nereden ve nasıl öğrenecekler? İşte YKS tercih sonuçları sorgulama sayfası…

YKS Tercih Sonuçlarını Öğrenmek İçin Tıklayın!

YKS tercih sonuçları ÖSYM tarafından bugün adayların erişimine açıldı. Adaylar yerleştirme sonuçlarını https://sonuc.osym.gov.tr adresinden TC. kimlik numarası ve aday şifresini girerek öğrenebilecek.

Üniversite Kayıtları Ne Zaman?

Bu arada üniversite kayıt tarihleri de belli oldu. Öğrenciler üniversite kayıtlarını ise 22-26 Ağustos 2022 tarihleri arasında yapabilecek. Elektronik üniversite kayıtları ise 22-24 Ağustos tarihlerinde gerçekleştirilebilecek.