Anasayfa Medya Duyurular YKS Tercih Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak
YKS Tercih Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak

YKS Tercih Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak

YKS Tercih Sonuçlarının ne zaman açıklanacağı büyük merak konusu. Hayallerindeki üniversiteye yerleşebilmek için heyecanlı bir bekleyiş içerisinde olan öğrenciler, ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün’ün yaptığı Twitter paylaşımı sonucu heyecanlandılar. Adana’daki YKS dershanelerinden Güney Başak VİP Kurs Merkezi, öğrencilerini YKS’ye en iyi şekilde hazırlamakla yetinmiyor, sınav sürecine ilişkin doğru ve hızlı bilgiyi onlarla paylaşarak yanlarında olmaya devam ediyor. İşte 2021 YKS ile ilgili son gelişmeler...

20 Ağustos gecesi 23.59’da YKS tercih işlemleri sona erdi. Bu defa da yerleştirme sonuçlarının heyecanı öğrencileri sardı. Sonuçların ne zaman açıklanacağı belirsizdi ancak ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Aygün’ün Twitter üzerinden yaptığı paylaşım merak uyandırdı. Önümüzdeki hafta yerleştirme sonuçlarının açıklanacağını, şimdilik kontrollerin devam ettiğini duyuran Aygün, sonuçların herkes için hayırlı olması dileklerini de ekledi.

2021 Üniversite Kayıtları Ne Zaman Başlıyor?

2021 YKS tercih kılavuzunda bulunan bilgilerin ışığında herhangi bir yükseköğretim programına kayıt yaptırmaya hak kazanan öğrencilerin kayıt işlemleri 6 ve 10 Eylül 2021 tarihleri arasında gerçekleşecek. Online kayıtların ise 4 ve 8 Eylül günleri arasında tamamlanması bekleniyor. Bu yüzden takvim gereği olarak YKS Yerleştirme sonuçlarının Ağustos ayının son haftası dolmadan açıklanması bekleniyordu. Fakat ÖSYM konuya dair henüz resmi bir açıklama yapmış değil.

2021 Ek Tercihler Nasıl Yapılacak? Ek Tercihler Ne Zaman?

Yükseköğretim programlarına birinci kayıt işlemlerinin tamamlanmasının ardından boşta kalan üniversite kontenjanları için ÖSYM’ye üniversiteler tarafından bildirim yapılacak. Genel yerleştirme sonrasında boş kalan veya kayıt yaptırılmayan kontenjanlar için ÖSYM ek bir merkezi yerleştirme yapacak. Fakat hali hazırda ilk merkezi yerleştirmede bir programa yerleşen adaylar ek yerleştirmede başvuru hakkına sahip olmayacaklar. Kesin kayıtların ardından kontenjan açığı bulunan yükseköğretim programlarına ön kayıt yoluyla öğrenci alınmayacak.

Ek Yerleştirme Ücreti Kaç TL?

Ek yerleştirmede tercih yapabilmek için istenen ücret 25 TL olarak belirlendi. Ve bu ücreti ödemeyen adayların yaptıkları tercihler işleme alınmayacak. Ancak şehit çocuğu, gazi çocuğu, şehit eşi ve gazi eşi vasfı taşıyan adaylardan ek yerleştirme ücreti alınmayacak.

ÖSYM’nin merkezi olarak gerçekleştireceği ek tercihler için yeni bir kılavuz yayınlaması bekleniyor ancak ek tercihlerin tarihi de kılavuzun yayınlanacağı tarih de belirsizliğini koruyor.

Güney Başak VİP Kurs Merkezi YKS Kursları

YKS ve LGS sınavlarında Adana dershaneleri arasında fark yaratan Güney Başak VİP Kurs Merkezi, öğretmenlerinin deneyimi, yayınlarının kalitesi, eğitim olanakları ve bilimsel eğitim anlayışıyla öne çıkıyor. Siz de Güney Başak VİP Kurs Merkezi ile hayallerinize kanat çırpmak için geç kalmayın. YKS kurslarımız hakkında bilgi almak için tıklayın.