Anasayfa Medya Duyurular YKS Tercih Süreci Ne Zaman Başlıyor?
YKS Tercih Süreci Ne Zaman Başlıyor?

YKS Tercih Süreci Ne Zaman Başlıyor?

Üniversitelerin Taban Puanları ve Kontenjanlar Hakkında Bilmeniz Gerekenler

ÖSYM bir son dakika duyurusu ile YKS kontenjanlarını yayınlayıp öğrencilerin erişimine açtı. Kapağında ön bilgi amaçlı olduğu belirtilen kılavuzda kontenjanlar ve taban puanlar yer aldı. İşte sınavın her aşamasında hızlı ve doğru bilgiyi sizlerle paylaşan Güney Başak VİP Kurs Merkezi’nden üniversite taban puanları ve tercih takvimi…

2021 YKS’ye katılan bütün üniversite adayları günlerdir YKS kontenjanlarını bekliyordu. ÖSYM bir son dakika paylaşımıyla taban puanları açıkladı ve tercih tarihlerini paylaştı.

2021 YKS Yükseköğretim Programları ve kontenjanlarının yer aldığı kılavuz 16 ve 26 Temmuz tarihleri arasında ÖSYM’nin resmi web adresi olan osym.gov.tr adresinden yayınlanacak. Kılavuz öğrencilere ve ilgilenen diğer insanlara bir nevi ön bilgi sağlaması amacıyla yayınlandı. Bundan ötürü adayların tercih yapmadan evvel tercih süresi içinde ÖSYM web adresinden yeniden yayınlanacak olan 2021 YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu’nu dikkatli biçimde gözden geçirmeleri ve ÖSYM’den gelen duyuruları takip etmeleri gerekiyor.

YKS’de Tercihler Ne Zaman Başlıyor?

Tercih süresi 5 ve 13 Ağustos tarihleri arasında planlandı. Tercih bildirim işlemlerinizi tamamladıktan hemen sonra tercih süresi içerisinde ÖSYM’nin aday işlemleri sistemi üzerinden tercihlerinizde istediğiniz değişiklikleri gerçekleştirebilirsiniz. Tercih listenizi yazdırarak elinizde bulundurmanızda da yarar var.

YKS sürecindeki gelişmelerden haberdar olmak için Güney Başak VİP Kurs Merkezi’nin blog sayfasını takip etmeyi ihmal etmeyin.