Anasayfa Medya Duyurular YKS ve LGS Sınavları İçin HES Kodu Açıklaması
YKS ve LGS Sınavları İçin HES Kodu Açıklaması

YKS ve LGS Sınavları İçin HES Kodu Açıklaması

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, bugüne kadar sınavlara başvuru esnasında zorunlu tutulan HES kodunun aday işlemleri sisteminden kaldırıldığını duyurdu. Artık sınav başvurularında öğrencilerden HES kodu istenmeyecek. Adana üniversiteye hazırlık dershanesi Güney Başak VIP Eğitim Kurumu sizler için derledi.

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, kişisel resmi tweeter hesabı üzerinden yaptığı duyuruda Sağlık Bakanlığı’nın aldığı karar doğrultusunda sınav başvurularında bugüne dek zorunlu olan HES kodu uygulamasının kaldırılacağını belirtti.

Aday İşlemleri Sistemi’ndeki güncellemeleri gün içerisinde tamamlayacaklarını aktaran Aygün, öğrenciler için hayırlı olmasını temenni ederek başarılar diledi.

Adana Üniversiteye Hazırlık Dershane Güney Başak VİP!

İnsan hayatında belirleyici rolü olan YKS ve LGS gibi sınavlarda başarılı olarak hayalini kurduğunuz eğitim, kariyer ve hayata adım atmak için siz de Güney Başak VIP Eğitim Kurumları’nın çağdaş ve bilimsel eğitimiyle tanışabilirsiniz. Sınavla birebir yayınları, tecrübeli ve uzman eğitmenleri, VIP eğitim olanakları ve üst düzey rehberlik hizmetleriyle Güney Başak VIP Eğitim Kurumları, Adana Üniversiteye Hazırlık Dershaneleri arasında fark yaratıyor. Siz de Güney Başak ile başarı dolu yarınlara kanat açmakta acele edin…